Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera wrażliwa i alergiczna
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-01-27, 10:28   #55
mumi1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 66
Dot.: Cera wrażliwa i alergiczna

Cytat:
Napisane przez immortal25 Pokaż wiadomość
Witam!
Mam problem z moją cerą. Moja skóra twarzy od niedawna stała się wrażliwa, podatna na różne podrażnienia (zwłaszcza pod oczami). Do zmywania makijażu używam żelu Physiogel, a na co dzień kremu AA do cery wrażliwej. Problem z tym kremem jest taki, że nie mogę go użyć pod oczy, czyli tam, gdzie mam największy problem, bo skóra mi często puchnie, robi się czerwona i swędzi. Mam trądzik, cienie pod oczami, więc zależy mi na tym, zeby to zakrywać, więc nieużywanie kosmetyków do malowania i sam puder nie wchodzą w grę, bo to nie zakryje moich mankamentów.
Co możecie mi poradzić? Macie jakieś zaufane kremy na co dzień pod oczy i całą twarz? Może też polecacie jakieś inne żele/mleczka do demakijażu?
Jestem alergiczką, mam Atopowe Zapalenie Skóry obejmujące skórę twarzy i wszystko mnie podrażnia.
Dostałam zakaz stosowania jakichkolwiek kremów, przez cztery miesiące stosowałam serum Is Clinical pro-heal serum - koszt około 300zł za buteleczkę 30ml :C Później uznałam, że to szaleństwo i spróbuję o WIELE tańszych odpowiedników - teraz stosuję serum BIOLIQ (rewitalizujące) - kosztuje niecałe 20zł i efekty te same. Na początku skóra trochę przesuszona, później nie ma tego problemu, jest ładnie nawilżona, nie ma nadmiaru sebum. Teraz w zimę dodaję do tego olejek ACTYVA - Bellessere Oil (nie pamiętam ile kosztuje niestety) - i wszystko jest dobrze. Twarz swędzi mnie po kąpieli okropnie a najgorzej czoło ale za dnia wszystko w porządku.

Co do mycia twarzy i żeli jakie mogę polecić to wypiszę w myślnikach co stosowałam i co warto a czego nie.
- Bioderma Sebium Moussant żel do mycia twarzy - stanowcze nie, zrobił dużą krzywdę mojej buzi, wysypało mnie, skóra wyglądała jak poparzona i bardzo bolała mnie cała twarz.
- Iwostin, Hydratia, Fizjologiczna pianka do oczyszczania skóry i demakijażu - nie oczekujmy cudów, żadnych zaskórników nie likwiduje ale i nie podrażnia więc z przyjemnością zużyłam opakowanie. Po umyciu chwila pieczenia, ma się wrażenie że trochę wysusza skórę ale w połączeniu z serum to mija.
- Pharmaceris Łagodna pianka myjąca A - alergiczna i wrażliwa - używam jej teraz i jest chyba najlepsza zaraz po tej którą opiszę na dole, nie jest droga, nie zapycha, nie wysusza i nie podrażnia mojej skóry.
- Afrodita pianka z kwasami AHA - używałam podczas leczenia w gabinecie medycyny estetycznej, pachnie, nie wysusza mimo obecności kwasów, pomaga likwidować zaskórniki i jest naprawdę genialna - minusem jest cena bo ja płaciłam coś około 70zł ale wiem że można dostać ją za 45/50 na allegro.

Co do żeli to zupełnie poszły w odstawkę a używałam takich:
- LA ROCHE-POSAY - EFFACLAR - oczyszczający żel do skóry tłustej i wrażliwej - podrażnia, zapycha, swędzi mnie po nim twarz.
- Vichy Normaderm - totalne dno jeśli chodzi o moją skórę.

Mleczka do demakijażu nie używam, jeśli już to toniku na bazie aloesu. Nie podrażnia moich oczu i twarzy.


To tyle, więcej nie próbowałam. Mam nadzieję, że jakoś Ci to pomoże

Edytowane przez mumi1
Czas edycji: 2015-01-27 o 10:29
mumi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując