Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-08-17, 14:18   #1290
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Postanowiłam napisać do Ciebie Limario na forum, bo uznałam, że innym Wizażankom mogą się przydać informacje a mam do Ciebie cztery pytania:

1. robiłam wczoraj balsam do nóg z 10% mocznikiem. Do wody destylowanej dodałam NMF a następnie mocznik. I tu zaszła jakaś dziwna reakcja bo szklanda zrobiła się lodowata i oszroniona nie twierdze, że nie było to uzyteczne, bo wczoraj był naprawdę upalny dzień, ale zastanawia mnie czy coś zrobiłam nie tak?

2. Jesli robię coś z mocznikiem i ekstraktami roślinnymi to co mam dawać pierwsze z tych dwóch rzeczy? Czy też nie ma różnicy?

3. Czy jest jakiś sposób na zrobienie nie rozwarstwiającego się mazidła z cyklu W/O? Mam nardzo suchą cerę i tylko w/o lub 50/50 jest w stanie cokolwiek wskórać na moje suchości i łuszczenia a lecytyna 4 zawsze mi się rozwarstwia. (mimo dodawania polysorbate 80) Widziałam że alkohol cetylowy służy do robienia w/o ale czy mazidła znowu nie będą się rozwarstwiać? Poza tym, nie wiem jak miałam go dokładnie używać i w jakich ilościach bo nie ma z nim przepisów.

4. Jesli robię mazidło z biobazą zamiast lecytyny 7 to co mogę dać dla zwiększenia przenikalności składników? To samo się tyczy używania alkoholu cetylowego.

Z góry pieknie dziękuję za dopowiedź i pozdrawiam!!

Utrapienie dzięki za link!
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora