Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-08-18, 20:20   #1743
Margaret_76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez SophieNeveu Pokaż wiadomość
Oczywiście, już podaję:

- Żel w białym opakowaniu (czyli Ziaja Calma HLC Żel myjący z wapniem)
skład: Aqua (Water), PEG-40 Glyceryl Cocoate, Sodium Coceth Sulfate, Propylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Bacopa Monniera Extract, PEG-8, Hydroxyethylcellulose, Panthenol, Calcium Gluconate, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Triethanolamine

- Żel oliwkowy (czyli Ziaja oliwkowa)
skład: Aqua, Coco Glucoside, Dosodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfasuccinate, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Olive Oil PEG-8 Esters, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Sodium Hydroxide

Mam mieszaną cerę, czoło dosyć szybko mi się przetłuszcza. Ostatnio strasznie przesuszyłam sobie skórę, dlatego szukam czegoś delikatnego, ale jednocześnie lekko oczyszczającego. Czy któryś z tych żeli nadaje się dla mnie? Bo mogę kupić dwa i sama porównać, ale wogóle nie rozumiem czym one się różnią (poza opakowaniem )
SophieNeveu, oba powyższe produkty zawierają łagodne surfaktanty i moim zdaniem będą zachowywały się podobnie mimo nieco różnych składów. W żelu Calma jest ekstrakt z Bacopy (działanie antyoksydacyjne, antyrodnikowe, łagodzące) i wapń; w żelu oliwkowym - pochodna oleju z oliwek. To chyba najważniejsze różnice.
Hmmm..., ja chyba skłaniałabym się do preparatu Calma.
Pozdrawiam,
__________________
Gosia
Margaret_76 jest offline Zgłoś do moderatora