Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-03-19, 08:34   #3585
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: CzarnaZuzia Wymiata - Nowe otwarcie V

Dobry

Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
Stazja, zaczynam odsilikonowywanie wlosow. Umyje zaraz rypaczem jakimś.
Tylko problem odzywkowy sie pojawia... nie mam zadnej bez silikonu. Możesz cos polecić? Cos co mozna szybko, czyli stacjonarnie nabyć? Cos w rossmanie maja bez silikonu?
Lubie silikon, służy moim włosom. I tylko chyba Glorie bez niego znam, ale nie chce jej.
O, pewniak z Rossmana bezsilikonowy
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...de-karite.html

Ale tak myślę, po co Ci jak nie używasz....hm..bo myjesz rypaczem, podeschną i kładziesz hennę
Jak podeschną to rozczeszesz szerokim grzebieniem delikatnie
Potem splukujesz i dajesz swoja normalną ulubioną odżywkę slikonową
Chyba,ze bardzo chcesz mieć
Albo tak jak Asia niżej pisze,jak masz siemię to możesz troszkę glutka zrobić i dać na włos

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Skladaczku, a czemu odsilikonowujesz włosy? Trzeba tak czasami robić? Ja mam kryształki Alfaparf i ich używam codziennie i nie wyobrażam sobie ujarzmić włosy bez silikonów ale może też powinnam je oczyścić?
Tymko, trzeba
Ja odsilikonowują raz, dwa razy w tgodniu. A nie wyobrażam sobie pielęnacji bez silikonow, końce mi sie wtedy rozdwajają w zastraszajacym tempie, no i jednak lepiej włos wyglada z tą powłoczka....
Silikon nie każdy z,yjesz wodą, większość szamponow ma w składzie silikon....no to juz nimi nie zmyjesz. Wogle najlepiej myć szamponem bez silikonu a potem dać maskę/odżywkę z silikonem. Nie koniecznie rypaczem, tylko jakimś delikatnym.Włosy po takim oczyszczeniu nabieraja lekkości ( u mnie przy cieńkich i prostych roznica jest niesamowita, bejbiki sterczą jak glupie, wtedy je widać ;-)) No i dla skory glowy nie jest to obojętne, bo jednak warstwa silikonu zalegająca....też ma wplyw na cebulki, skore...no warto raz na jakiś czas oczyścić porządnie. Nie koniecznie tak często jak ja to robię, trzeba wyczuć jak włosom odpowiada.
Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
Tymeno, chce zafarbować henna khadi i ponoć przed farbowaniem tak trzeba, zeby kolor dobrze "złapał".

Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
Nie mogłam rozczesać wlosow bez odzywki, dałam wiec na mokre olej arganowy i wyglądam gorzej niz przed myciem
Niech żyje mądrość
Dla tego wole gotowe sera silikonowe/silikonowo olejowe. Z olejem zawsze dawałam o dwie krople za dużo
Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Dlatego ja nie eksperymentuje już z olejami. Moja fryzjerka jak mnie zobaczyła po miesiącu olejowania to aż ręce załamała. Powiedziała, że olejować to mogą dziewczyny co mają grube, ciężkie włosy i że nie dla każdego rodzaju włosów ta moda dlatego wróciłam do zwykłych odżywek i szamponów. Miałam dość skundlonych włosów po szamponach z rzepy [COLOR="Silver"]
Bo nie każdemu olejowanie sluży...każdy włos jest inny. Ja też nie szaleję już, raz w tygodniu jak mam wiecej czasu to nakładam na kilka godzin, ale i tak preferuje w mixie z odżywką przed myciem, na krocej...godzine - dwie...i tak nie widze wielkiej roznicy, jak trzymam długo i często więc po co się męczyć. Faktem jest,ze po oleju dowolnym włosy mam bardziej miękkie i delikatne niż normalnie. Nie byszczą bardziej, bo na moich i tak nie widać, henna ruda sama w sobie robi błysk oślepiajacy

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Dorota-Coco Pokaż wiadomość
ja jestem przeciwniczką olejowania
mam złe doświadczenia w tym względzie i nikt już mnie nie namówi na ten cyrk na głowie

najlepsza kondycję włosów mam wówczs kiedy robię prościznę - szampon o prostym składzie ( wzbogacam go tylko kilkoma kroplami olejku tymiankowego i cedrowego dla wzmocnienia cebulek ), potem odżywka - tu, nie znalazłam lepszej jak żyję od Organiqowej anti age
i to wsio
włos miękki, sypki, wystarczy
A, miałam kiedyś pytać. Jak wlosy? Przestały wypadać?

Edytowane przez anastazjaaa2
Czas edycji: 2015-03-19 o 08:33
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora