Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - dobra krawcowa
Wątek: dobra krawcowa
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-03-30, 12:29   #97
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Czy krawcowa mi uszyje ?

Cytat:
Napisane przez Madcan Pokaż wiadomość
Za kilka miesięcy(lipiec) wybieram się na wesele i marzy mi się prosta czerwona, elegancka sukienka. Dorwalam taką za zalando ale nie usmiecha mi się dawać 200zł i to nie wiadomo czy trafie w rozmiar ;( Jak myślicie, czy krawcowa zdoła uszyć mi identyczną i oczywiście czy wyniesie mnie to taniej? Mam 160cm więc nie będzie musiała być bardzo długa ale czy w ogóle jest sens ?
Sukienkę z Zalando uszyli pewnie ludzie pracujący w niewolniczych warunkach gdzieś w Azji Płd-Wsch. Kosz robocizny - nikły.
Uszyli ją z materiałów kupowanych w olbrzymich ilościach od producenta - koszt materiałów - nikły. Koszty transportu rozłożyły się na tysiące identycznych sukienek.

Więc taniej raczej nie będzie. Może być za to ładniej i staranniej. Ale koszty materiałów, dodatków (zamek błyskawiczny, prawdopodobnie też jakieś plastikowe fiszbiny) będziesz musiała ponieść sama. Dodaj do tego koszt uszycia (przód jest nieco skomplikowany) i raczej poniżej 200 złotych nie będzie.

Ale najlepiej - idź do krawcowej, pokaż zdjęcie i zapytaj.

Btw, czy to tylko ja, czy sukienki do ziemi z widoczną podszewką przed kolano są już zwyczajnie nudne i oklepane i możnaby wreszcie wrócić do robienia podszewek normalnej długości?
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując