Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawiamy!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-04-25, 14:19   #4623
oleandra123
Zadomowienie
 
Avatar oleandra123
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: MAD
Wiadomości: 1 044
Dot.: Ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy - wspieramy się, pocieszamy i śluby omawia

Cytat:
Napisane przez Crazywedding Pokaż wiadomość
To porażka, czy jednak nie mówisz, że to złe?
My tak właśnie robimy, nie widzę nic złego w posiadaniu różnych nazwisk. Dla dzieci zdeklarowaliśmy podwójne, ładnie się komponują, ale to jeszcze można będzie zmienić, zresztą dzieci póki co nie planujemy, nie wiem, czy w ogóle będą, więc sobie tym głowy nie zawracam. A swoją drogą mam kumpla, który nosi podwójne po rodzicach i według mnie rewelacyjnie brzmią, nikt go na 100% nie pomyli. W Hiszpanii podwójne nazwiska dla wszystkich to norma, jedno się bierze od ojca, drugie od matki, jest względna sprawiedliwość.
W Poludniowej Ameryce tez i moje kolezanki z Norwegii tez maja podwojne, choc nie wiem czy to tam norma.
Ja zostawiam swoje, TZ swoje (on ma juz podwojne, jedno od ojca drugie od matki) a nasze dzieci beda mialy jedno ode mnie i drugie od ojca, tylko jeszcze nie wiemy w jakiej kolejnosci Moj TZ twierdzi, ze to ja rodze, wiec ja decyduje, i chyba wybiore (kiedys) moje jako pierwsze. W Hiszpanii gdzie mieszkamy mozna wybrac ktore sie chce dla dziecka jako pierwsze (ojca nie jest z automatu), natomiast w przypadku gdy rodzice nie dojda do porozumienia "wygrywa" litera alfabetu (akurat tu jestem na straconej pozycji
oleandra123 jest offline Zgłoś do moderatora