Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Studiować filologię angielską...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-08-28, 12:28   #435
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Zadumana Pokaż wiadomość
Witam wszystkie anglistki

Słuchajcie dziewczyny jestem teraz w klasie maturalnej (tzn będę od września) i od zawsze chciałam studiować filologie, chodziłam na kursy i uczyłam sie pilnie w szkole.Jednak obawiam sie ze mogę sie nie dostać.Może powiecie mi ile trzeba mieć punktów z matury i czy biorą pod uwagę oceny ze świadectwa???

Dodam ze chodzę do liceum w małym mieście i najbardziej boje sie tego ze mój angielki(tzn poziom) będzie różnił sie od tego, który reprezentują ludzie z większych miast, jednak tam są większe możliwości....

Chciałabym iść do Kielc na Akademie Świętokrzyską, jesli mozecie powiedzcie jaki poziom z angielskiego trzeba miec bo to mnie najbardziej nurtuje
Nie ma co panikować, ponieważ da się do matury w rok przygotować tak, aby zdać i dostać się gdzie tylko się chce. Oczywiście jeśli ktoś jest naprawdę zdeterminowany. Na studia dzienne nie biorą pod uwagę ocen ze świadectwa ukończenia szkoły średniej, ponieważ po to piszemy nową maturę, aby rekrutacja odbywała się na podstawie tylko wyników egzaminu, a nie jeszcze ocen ze szkoły.

Ja zdawałam maturę w tym roku i dostałam się na anglistykę na UG bez najmniejszego problemu (w sumie trochę żałuję, że nie złożyłam papierów na UW ). Jeśli chcesz znać moje wyniki dokładne, mogę podać na PW. Próg wynosił coś koło 73 pkt. Spadł bardzo w porównaniu do poprzednich lat, ponieważ wiele osób zrezygnowało.

Jeśli wiesz już, na jaką uczelnię chcesz iść, to po prostu zorientuj się jakie progi były w poprzednich latach, rozwiąż kilka testów maturalnych, aby oszacować swoje możliwości i tyle. Sprawdzisz w ten sposób czy masz szanse. Jeśli takowe będą, to nic tylko zacząć się przygotowywać.
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora