Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-07, 07:02   #2780
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Dziewczyny, a ja jesli pozwolicie wroce do tematu curku i jego zastepnikow.
Skoro pisalyscie ze wypieki na xylitolu sie udaja, to pomyslalam, ze was podpytam. Jak bym chciala moje czekoladowe Muffiny robic to ile musialabym xylitolu dodac? Tyle samo co cukru czy mniej? Dla mnie ten skladnik jest slodszy od cukru i ma inny rodzaj slodyczy. W pielegnacji zebow czyli ssania przez zeby jak w przypadku ssania oleju, wyraznie czulam, ze daje uczucie chlodzenia. Pewnie w gotowych muffinach tego uczucia nie bedzie, ale co ze slodkoscia? Lezy u mnie torche xylitolu ktory to kupilam kiedys z mysla wlasnie o ssaniu, ale jednak dlugo nie dalam rady, choc zeby bieluskie, dziasla w idealnym stanie, tak jak po ssaniu oleju. Jak przyjechala do nac ciocia mojego chlopa to dalam jej do slodzenia, ale ostatnio to slodzic nie chciala. Ma cukrzyce i wogole zrezygnowala ze slodzenia nawet ze slodzikow. Skusi sie czasem na kawalek ptasiego mleczka i to wszystko. Pudelko z tym przysmakiem starcza jej na bardzo dlugo. Zebym ja umiala tak lapska trzymac przy sobie
I postanowilam ze zuzyje ta reszta, poza tym u mnie w pracy widzialam, ze mamy tez juz cukier brzozowy i to w duzym opakowaniu na polce obok przeroznych rodzaji Rohzucker, nawet kokosowy jest i kusi, czy samkuje na kokos, ale to jesli dobrze pamietam Rohzucker wymieszany z kwiatami kokosa , a ze ja nie slodzaca, a tylko goscie dostaja cukierniczke do reki to tak drogiego cukru nie mam zamiaru kupowac. I niestety nie kazdy by docenil ten gest :-( Pewnie calkiem z cukru w moim gospodarstwie domowym, to nie zrezygnuje, bo jesli xylitol bedzie dawal inny posmak( a dla mnie ma on inny) to moje chlopaki beda strajkowac( ciastkarzem u nas jest moj chlop, to on sie zajmuje pieczeniem ciast, jak mu sie slodkiego chce i zwykle slodycze mu nie wystarczaja, ja tylko wlasnie te Muffiny bo ida szybko), poza tym i goscie pewnie tez nie doceniom, ze w cukierniczce jest xylitol. Kupuje mniejsze opakowania Rohzucker i stawiam gosciom, wiec jest na dlugo, ale zamiast zwyklego cukru do nalesnikow i ciast moglabym dac xylitol, ale jak to wyglada z iloscia? Mam dac 1:1 czy jednak mniej i ile mniej?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora