Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jaka wyciskarka do soków?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-06-07, 14:21   #139
WredkaKredka
Przyczajenie
 
Avatar WredkaKredka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 29
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

U mnie podstawowy sok do marchew + jabłko i te dwa składniki zawsze mam w domu. Do tego mój TŻ lubi dodać pomarańczę, a ja dla siebie dodaję brokuła lub szpinak lub jarmuż lub pietruszka lub seler naciowy.
A wczoraj zakupiliśmy u ogrodnika na wsi 10 kg jabłek po 1,5zł (gdzie średnia cena w sklepie 2-4zł/kg) i myślę, że przy ilości soków jakie robimy to wystarcza to nam może naa... tydzień? ... no może 1,5 tygodnia. Jarmuż kupiłam tydzień temu, codziennie dodaję po kilka sporych liści do soku i myślę, że zostało mi jeszcze gdzieś na 2 soki. A jak skończy się jarmuż to w kolejce czeka w lodówce już szpinak.
Z ceną różnie wychodzi bo to zależy gdzie kupujemy ile itd i ile zużywamy ale ja uważam, że warto, bo gdyby nie wyciskarka, to nie piłabym marchewki (a jeść marchewki nie lubię) nie mówiąc już o zieleninie której po prostu nie jestem w stanie wziąć do ust w normalnej formie. A teraz zauważyłam, że wolę kupić owoce i warzywa na sok niż cukierki, czekoladę i inne batony.
W robieniu soku staram się ograniczać do 3 składników, bo więcej i tak nie wyczuwam.

Na razie robimy takie:
Jabłko + marchew + zielenina
Burak + jabłko + seler naciowy
kiwi + truskawka + banan

A jak pojawią się nasze polskie morele, nektarynki, śliwki to dopiero będzie szaleństwo !
WredkaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując