Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-09-13, 14:04   #2040
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
Znów mam do Was Drogie Biochemiczki ogromną prośbę o analizę, a właściwie o poradę...
Zastanawiam się nad zakupem emolientu Oriona- Humektan. Na liście nie znalazłam go. Zajrzałam do wyszukiwarki i przejrzałam posty o nim, ale na analizę się nie natknęłam (chyba,że nie zauważyłam, za co z góry przepraszam). Szukam delikatnego, lekkkiego nawilżacza do mojej mieszanej, skłonnej do pojedynczych wyprysków i zaskórników cery.

Orion Pharma, Humektan (krem nawilżający):
Skład: Aqua, Butylene Glycol, Decyl Oleate, Cetearyl Alcohol, Peg-6 Stearate, Apricot Kernel Oil Peg-6 Esters, Glycol Stearate, Peg-32 Stearate, Sodium Cetearyl Sulfate, Methylparaben, Propylparaben

Znalazłam opinie, iż ten krem również może zapychać i tego obawiam się najbardziej.
Zastanawia mnie szczególnie drugi składnik- butylene Glycol- na stonie Różańskiego znalazłam info, iż ten składnik zapycha pory. Zastanawiam się więc, czy mi również może zaszkodzić, jeśli moja skóra nie lubi propylenu glycolu (prawdopodobnie to on inicjuje moje zaskórniki) Czy ten składnik jest podobny?
Humektan jest bardzo, bardzo ale to bardzo nawilzajacy. Ma przy tym króciutki skład, wiec cenia go sobie osoby o cerze wralziwej. Dobrze nawilza przy kwasach czy retinoidach. Nie powiem CI czy zapycha - pamietaj ze Humektan to same emolienty, ale o to właśnie w nim chodzi...

Do do p. Różanskiego - to tak jakby pytac Giertycha czy uczyc dzieci teorii ewolucji darwina.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora