Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Psychologia i psycholodzy - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-09-13, 16:18   #2807
pixies20
Rozeznanie
 
Avatar pixies20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 949
Dot.: Psychologia i psycholodzy

Cytat:
Napisane przez kamilaszymonek Pokaż wiadomość
Hej,
Borykam się z problemem wyboru studiów. Co prawda już go dokonałam, ale gdzieś tam nadal ciągnie mnie do podjęcia studiów psychologicznych. Myślę o pójściu na psychologię, ponieważ wydaje mi się, że mam ku temu predyspozycje, jestem ciekawa świata. Nabywając wiedzę psychologiczną chciałabym także lepiej zrozumieć samą siebie i otaczający mnie świat. Myślę, że psychologia kliniczna (spośród tej sądowej czy wspomagania rozwoju) jest dla mnie najodpowiedniejsza. Jednak to, co mnie w niej ''odrzuca'' to praca z osobami upośledzonymi, czy niepełnosprawnymi. Bardziej interesuje mnie psychologia społeczna (wykorzystywana w biznesie, pr, reklamach itp).
Tutaj pojawia się moje pytanie, czy kończąc psychologię kliniczną trzeba koniecznie specjalizować się na psychoterapeutę (odbywając kolejny 4-letni kurs)? Czy istnieje np możliwość ''przekwalifikowania się'' właśnie na tą psychologię społeczną/biznesu?
Proszę o opinię i poradę osoby doświadczone.

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

Hej, ja obecnie jestem zapisana na Ujocie jako studentka, ale ciągnie mnie jednak do tej psychologii... Jednak na uczelni, na której mogłabym ją studiować są do wyboru 3 specjalizacje, z której kliniczna wydaje mi się 'najrozsądniejsza'. Jednak zajmowanie się niepełnosprawnymi czy upośledzonymi ludźmi to nie do końca to co chciałabym robić, chcę powiedzieć, że bardziej interesuje mnie np psychologia biznesu, społeczna. I zastanawiam się czy jest sens iść na 5-letnie studia z tej psychologii klinicznej, czy jest potem możliwość pracowania w innej branży niż przewiduje ta specjalizacja? HELP
nie ma obowiazku bycia terapeutą, a przede wszystkim nie uzyskasz takich uprawnien po studiach na uniwersytecie. tak samo jak konczac studia nie bedziesz psychologiem klinicznym. jesli interesuje Cię psychologia organizacji, zarządzania to np. na mojej uczelni jest taka specjalizacja po prostu i nie trzeba robić specjalizacji klinicznej.
__________________
So all that's left
Is the proof that love's not only blind but deaf.



Filmy:
2017 - 134
2016 - 205
2015 - 145
pixies20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując