Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-09-21, 16:48   #2131
zabkaa
Raczkowanie
 
Avatar zabkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 191
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Raz jeszcze Proszę o analzę tego rozświetlającego kremu z wit. E The Body Shop
Water, Isopropyl Palmitate, Sorbitol, Shea Butter (butyrospermum Parkii), Triethanolamine, Beeswax, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Carbomer, Phenoxyethanol, Steareth-2, Steareth-21, Tocopheryl Acetate, Methylparaben, Disodium EDTA, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Mica, Titanium Dioxide, Red No 4.
Mam skórę mieszaną, potrzebuję czegoś, co ładnie nawilży mi policzki, pory zapychają mi sie jedynie na nosie, ale na to mam osobny kremik. mam dość delikatną skórę, ale raczej nie miewam podrażnień/uczuleń, jeśli jakieś to tylko oczy. A i jeszcze jedno mam 23 lata . Nie wiem, który wybrać, a niedługo muszę zrobić zakupy, chciałabym coś dobrego
Ten krem napewno nie jest dla cery mieszanej. Wydaje mi sie, że raczej natłuści niż nawilzy takze proponuje cos lżejszego pozatym nie ma nic cieakwego w swoim składzie na poczatku same zapychacze i sporo konserwantów nawet do cery suchej bym go nie poleciła.

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
I jeszcze ten krem nawilżający z wit. E, też The Body Shop

Acitve Ingredients: Octinoxate. Octisalate,Titanium Dioxide. Inactive Ingredients: Water, Octyl Stearate, Aloe Barbadensis Gel, Glycerin, Gylceryl Stearate, Squalane, Stearic Acid, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate, Fragrance, Alumina, Sorbitan Oleate, Triethanolamine, Methylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Polyacrylate, Silica, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Butylparaben, Carbomer, Ethylbaraben, Sodium Methylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben.
Ten krem natomiast nie jest taki zły pod względem zapychaczy (chociaz kazdego moze co innego zapychać), posiada filtry, wyciąg z aloesu, skwalen, wit E, no i konserwantów troche ale na końcu składu no ale mogło by ich byc mniej

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
I to, też TBS, krem SPF 15, nawilżający

Water, Cyclomethicone, Glycerin, Dimethicone, Butylene Glycol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, PPG-2 Myristyl Ether Propionate, Zea Mays (Corn) Oil, Lecithin, Phenoxyethanol, Acrylates/Vinyl Isodecanoate Crosspolymer, Benzyl Alcohol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Lanolin, Polysilicone-11, Hydroxyethylcellulose, Barium Sulfate, Sodium Hydroxide, Sodium Citrate, Sodium Gluconate, Methylparaben, Disodium EDTA, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Citrus Dulcis (Orange Flower) Water, Mica, Titanium Dioxide.
Ten krem ma ciekawy skład ale mógłby zapchac Glycerin, Butylene Glycol, moze silikon trudno pwowiedziec. Zawiera olej z awokado (natłuszcza ma działanie przeciwzmarsczkowe) olej kukurydziany. Równiez sporo konserwantów ale nie te najgorsze.
Wybrałabym jednak ten poprzedni kremik. Ten posiada rowniez nieciekawy Phenoxyethanol
zabkaa jest offline Zgłoś do moderatora