Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki do włosów bez silikonów
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-09-22, 20:01   #44
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Odżywki do włosów bez silikonów

Zdecydowałam się założyć nowy wątek, bo temat był już poruszany parę razy w różnych miejscach, ale konkretnej listy nigdzie nie znalazłam. Dopuki farbowałam włosy, one kochały silikony, ale odkąd przestałam farbować są za bardzo obciążone.
Szukam raczej wśród kosmetyków z dolnej/średniej pułki, ale pewnie znajdą się też zainteresowane panie o zasobniejszym portfelu.
Prawie każda odżywka jaka mi wpadnie w ręcę ma w składzie jakieś "-cone". Nieliczne wyjątki jakie znam, albo o których przyczytałam na wizażu:


Mgiełka Radical firmy Farmona

Aqua, Alcohol Denat, Cetrimonium Chloride, Equisetum Arvense Extract, Laurydimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Laureth 10, Polyquaternium 20, PEG-25 Paba, Panthenol, Camelia Sinensis, Parfum, Hexyl Cinnamal, Buthylphenyl Methylpropional, Citronellol, Linalool

Za ew błędy przepraszam, mam nabitą datę ważności na skład i część pisałam na wyczucie .


Z klasycznych odżywek bez silikonów


Polski Wax, skład skopiowałam z innego wątku:

"Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20, Cetrimonium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Lawsonia Inermis Extract, Cinnamomum Zeylanicum Extract, Mel (Honey) Extract, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, CI 16255, CI 42090, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol (and) Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid."


Odżywka Phytum actif energie vitamine apres shampooing express eclat Yves Rocher:

"INGREDIENTS: aqua, stearyl alcohol, behentrimoniumchloride, guar hydroxypropyltrimonium chloride, methylparaben, parfum, propylparaben, citrus limonum, tocopherol"


L'oreal Expansyl, odżywka Volume Non-Stop


Skład: aqua, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, starch acetate, hydroxyethylcellulose, chlorhexidine dihydrochloride, cetyl esters, methylparaben, potato starch modified, zapach. Cl19001/L


Jeśli coś przegapiłam bardzo proszę, poprawcie mnie. I dopisujcie swoje typy. Może uda się stworzyć listę kosmetyków bez silikonów na wzór listy kosmetyków bez sls ?

Pozdrawiam!
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując