Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kontrola zwolnien lekarskich, ZUS, L-4, chorobowe itd.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-11-28, 23:32   #73
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Kontrola zwolnien lekarskich?

Cytat:
Napisane przez Irma123 Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

chciałabym zasięgnąć porady tych osób, które doświadczyły kontroli zwolnień lekarskich i były wzywane do ZUS na badanie.


Pierwszy raz poszłam do psychiatry i otrzymała L4 na 35 dni, wizyta z NFZ, czekała na nią 2 miesiące. (Wcześniej byłam u lekarza rodzinnego, który wprost powiedział, że powinnam iśc do psychiatry. )

Po tygodniu L4 otrzymałam wezwanie do ZUS na badanie. Jestem przerazona, bo biorę leki, które pomagają mi spać, a mam sie stawić o 8-ej w miejscowości oddalonej od domu prawie o 100 km.
Chciałabym zapytać jak wygląda takie "badanie" ? I jak mam przekonać lekarza, że nie nadaję się jeszcze psychicznie do powrotu do pracy. Leki biorę dopiero 1,5 tyg, wezwanie jest wyznaczone w grudniu.
Branie leków nie zwalnia Cię z tego, aby nie zjawić się w ZUS na terminie. Masz termin, musisz się stawić.
Poza tym, to Ty nie musisz lekarza do niczego przekonywać, bo to on podejmie decyzję, czy nadajesz się do pójścia do pracy czy nie.

Rozmowa z lekarzem orzecznikiem wygląda różnie, w zależności o schorzenia, na jakie pacjent jest chory. W przypadku problemów psychicznych pewnie jakiś schemat działań też jest. Niestety więcej nie pomogę.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując