Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-09-26, 15:01   #323
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Przepis jest bardzo prosty, w większości "na oko". Mniej więcej 40 gram masła karite (prawie całe opakowanie od Limarii) rozpuściłam w kapieli wodnej, dodałam do tego ok. 5 ml lecytyny sojowej (mam HLB 4 od Limarii), potem ok. 100 ml olejów roślinnych zimnotłoczonych (miałam akurat sporo, bo jestem maniaczką olejową, dodałam słonecznikowego, jojoby, morelowego i odrobinę wiesiołka). Kiedy wymieszana dokładnie mikstura trochę ostygła, wrzuciłam jeszcze niepełną łyżkę płynnego miodu, kapsułkę witaminy E i olejki eteryczne - cynamonowy i pomarańczowy. Z cynamonkiem trzeba uważać i dodawać go raczej skąpo, bo parzy (ja wlałam 3 krople). Całą mieszankę ubijałam w misce mikserem - kilka minut ubijania, potem na kilka minut do zamrażalnika i znowu ubijanie. Po 3-4 turach mieszanka trochę zgęstniała. Zostawiłam ja w lodówce i dziś jest cudna, choć oczywiście raczej tłusta, ale stosunkowo szybko się wchłania dzięki lecytynie. Przyda się na przesuszenia, po basenie i w ogóle w sezonie grzewczym. Jest baaaaaardzo wydajna, już widzę, że wystarczy odrobinka do posmarowania się od stóp do głów. Aha, jest też trwała, bo nie zawiera wody. Następnym razem dodam masła kakaowego i wosku pszczelego
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując