Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Turcja
Wątek: Turcja
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-25, 12:32   #8
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Turcja

Ja byłam w Turcji już 2 razy, podoba mi się tamtejsza atmosfera i nastawienie "tubylców" do turystów (chociaż czasami jest to uciążliwe - kiedy np. idzie się przez wielki bazar i chciałoby się napisać na czole "odwalcie się wszyscy ode mnie" - dla Turków handel to żywioł i czasami wręcz wciągają potencjalnych klientów, zwłaszcza płci żeńskiej, na swoje kramy).

Za pierwszym razem byłam w małym miasteczku Mahmutlar obok Alanyi na południowym wybrzeżu (lądowanie w Antalyi). To idealne miejsce do wypoczynku, ponieważ do wszystkiego jest daleko, i za bardzo nie chciało mi się jeździć na wycieczki na drugi koniec Turcji. Dlatego też pojechałam na 2-tygodniową wycieczkę objazdową autokarem.
Na pewno godny zobaczenia jest Istambuł, jednak zwiedzenie całego w 1 dzień jest niewykonalne. Słynne budowle: Hagia Sofia, Błękitny Meczet, pałac sułtanów Top Kapi. Obowiązkowo olbrzymi bazar, jeśli masz zamiar poczynić zakupy skór, biżuterii... Jednak z opisywaną atmosferą korzennych przypraw unoszących się w powietrzu ma niewiele wspólnego. Daj się poczęstować herbatką jabłkową w uroczych szklaneczkach - pychota!
Jeśli lubisz historię, może zainteresują cię ruiny Troi z repliką Konia Trojańskiego (chociaż w sumie było nudno - jak dla mnie same gruzy ).
Nic ciekawego nie ma na Wzgórzu Szatana - tylko piękny zachód słońca i widok na wyspę Lesbos.
Duze wrażenie zrobiła na mnie wycieczka do ruin Efezu - zadziwiające, co ludzie potrafili wymyślić już setki lat temu.
Do tego słynne wapienne tarasy - Pamukkale. Robią niesamowite wrażenie pokrytych śniegiem. Warte zobaczenia.
Jesli będzie okazja, wybierz się na rejs statkiem. Ja byłam na takim 7-godzinnym, wokól maleńkich wysepek. Na postojach można zanurkować w krystalicznie czystej wodzie, nasz przewodnik wyłowił ośmiorniczkę i kładł ją kobietom na dekolt

Przeglądając album ze zdjęciami tyle mogę ci polecić Milej podrózy!
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora