Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak rozpocząć maila?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-01-14, 19:56   #44
mell002
Zadomowienie
 
Avatar mell002
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 489
Dot.: Jak rozpocząć maila?

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Przecież to właśnie napisałam? Więc gdzie tu dopowiadanie sobie?
W dalszym ciągu nie wyjaśniono, czemu do pracownika, czy ucznia nie wolno pisać 'witam'.

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------


Wybacz, ale nie podważam kompetencji. Zauważam tylko, że na x zapytanych osób jest y teorii na ten temat. A to dla mnie oznacza, że niekoniecznie każdy rozumie zasadę, jedynie próbuje jakoś ją sobie po swojemu wyjaśnić. A najdziwniejsze teorie mają ci najbardziej zbulwersowani [nie mówię teraz tylko o forum. Spotkałam np. teorię, że nie wolno napisać 'witam', bo to wyrażenie potoczne i tak się odzywa do osób najbliższych, np. koleżanek].

I - jak zaznaczyłam już wcześniej - jestem w stanie przyjąć zasadę, że się nie pisze i już. Natomiast np. tłumaczenia, że mailem wchodzę na czyjś teren więc nieładnie go tam 'witać' to już nie łykam - a takie zostało podane na ww. filmiku.
Dopowiadasz sobie to, że nikt nie wie, dlaczego powinno się unikac "witam". Ja na pewno nie pisałam że " absolutnie nie wolno" pisać "witam" do ucznia. Na pewno nie powinno się pisać tak do osób o wyższej randze społecznej. Co do tych o niższej - można nie chcieć im tego sugerować, wtedy nie używa się "witam". Ja bym nie sugerowała, szczególnie jeżeli byłyby to osoby dorosłe.
Odnoszę się jednak głównie do przykładów autorki wątku - pisanie do szkoły językowej, nauczyciela rodzeństwa, itp.
Nie wiem, kto na forum jest zbulwersowany i ma dziwne teorie, ja swoje zdanie opieram na opinii językoznawców.
__________________



mell002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując