Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - zdrowe margaryny
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-10-03, 10:19   #11
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: zdrowe margaryny

Cytat:
Napisane przez heya Pokaż wiadomość
ja kupuje właśnie Florę, tak po prostu profilaktycznie jeśli chodzi o skład to przepisałam z opakowania: oleje i tłuszcze roślinne, woda, emulgatory (mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, lecytyna), sól (0,2%), regulator kwasowości (kwas cytrynowy), aromat identyczny z naturalnym, barwniki naturalne (annato i kurkumina), substancje wzbogacające: witaminy A, D3,E, B6, B12, kwas foliowy.

nie umiem po tym składzie powiedzieć czy on jest lepszy od innych margaryn, ale na pewno jest margaryną nowej generacji, nie zawiera utwardzanych olejów roślinnych
oleje roślinne, z których produkuje się margarynę, są tłuszczami w przeważającej mierze nienasyconymi, w związku z tym w temperaturze pokojwej mają konsystencję płynną. utwardza się je, likwidując podwójne wiązania przez dodanie wodoru wysycającego łańcuchy kwasów tłuszczowych, a do tego używa się niklu.
zwykłe masełko jest naprawdę o wiele bardziej zdrowsze

aha, a co do tych badań, nie jestem w stanie stwierdzić na ile procent one są prawdziwe, może faktycznie mają jakieś właściwości obniżające poziom cholesterolu (chociaż czy nie lepiej iść po prostu na solidny wieczorny spacer?), na pewno jednak żadna margaryna nie jest lepsza niż zwykłe masło właśnie przez ten nikiel.
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując