Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Szkoła językowa czy lekcje indywidualne - dylemat
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-02-17, 09:30   #2
Ligatura
Raczkowanie
 
Avatar Ligatura
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 188
Dot.: Szkoła językowa czy lekcje indywidualne - dylemat

Indywidualnie jest lepiej. Chodziłam przed studiami do szkoły językowej i było OK, ale teraz chodzę indywidualnie (nawet w podobnym celu, co Ty) i jest niebo a ziemia. Na lekcjach sam na sam osoba od razu wyłapie, z czym masz problem i od razu będzie profilować naukę pod Ciebie.

Pytanie tylko, co dokładnie będziesz robić na tej konferencji – masz referat tam wygłosić po angielsku, czy tylko jedziesz posłuchać. Czy jeśli tylko posłuchać, to chcesz nawiązać znajomości i dużo rozmawiać w obcym języku.

My point is that you really, REALLY need to talk. I szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, jak szybko następuje to „przełamanie” do mówienia w obcym języku, kiedy po prostu mówisz i nie przejmujesz się, że możesz zrobić błąd. Może 2-3 miesiące wystarczą, a może nie. Kwestia zupełnie indywidualna.

Edit: A i jeszcze: 2 godziny w tygodniu (1 z nauczycielem, 1 samodzielnie) to na 90% będzie za mało. W takim tempie do maja to godzina nauki samodzielnej dziennie minimum moim zdaniem – może ktoś ma podobne doświadczenia i zweryfikuje mój pogląd?

Edytowane przez Ligatura
Czas edycji: 2016-02-17 o 09:32
Ligatura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując