Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-11-03, 13:09   #82
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Ja jak zaczęłąm pracować w mojej obecnej pracy byłam pierwszą Polką. I zszokowały mnie pytania czy mamy niedźwiedzie polarne, bo Poland kojarzy im się właśnie z polar. potem jak przyjęli trochę więcej rodaków to jeden im powiedział że że mamy i musimy chodzić ze strzelbami, myślałam ze umre ze śmiechu, bo uwierzyli, potem ich wyprowadziliśmy z błędu, ich niewiedza na temat naszego kraju jest znikoma. nie wszyscy wiedzą gdzie jest Polska. Jak nasza firma otwierała filię w Słowacji to zapytali sie czy Słowacja jest częścia Polski. Masakra. Nie mogłam uwierzyć że nawet nie wiedzą że to osobny kraj. Najgorsze dla nich było to jak my możemy rozmawiać ze słowakami i ich rozumieć skoro to dwa różne kraje. ie potrafili zrozumieć że nasze języki są tak podobne. Ale co się dziwić, większość z nich nie potrafi nic powiedzieć o swoim kraju, a co dopiero o Polsce.
A tak to jak jechalam do Polski do szkoly to sie ze mnie tutaj smiali ,ze mnie niedzwiedzie polarne zjedza.niewiem skad ta wiedza ,ze w Polsce niedzwiedzie polarne.
Cytat:
Napisane przez sissy29 Pokaż wiadomość
aaaaaa murzyn czasami (a nie jestem rasistka) traktowany jest lepiej niz Polak/Rusek i inny z Europy (bo jaby co, to moze ich postraszyc kolorem skory)my nie mozemy niczym i oni czuja sie bezkarni!tzn.Ameryka nie w tym przypadku!
Czy ja wiem czy lepiej?
Moze dlatego ,ze sa obywatelami amerykanskimi urodzonymi tam.
Kolorem skory nie mozesz postraszyc ale pochodzeniem ,owszem.
Spotkalam sie juz z Polakami posadzajacymi o dyskryminacje tylko dlatego ,ze sa Polakami.

A tak na marginesie to niepowinno sie mowic murzyn bo to brzydkie slowo jak przetlumaczysz je na angielski.

Pozdrawiam
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując