Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nocnik- nauka korzystania- wątek ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-08-06, 19:35   #23
Dorotka1
Raczkowanie
 
Avatar Dorotka1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 56
Dot.: nocniczek

Nie wiem czy pomogę i czy mój sposób nie jest zbyt staroświecki, ale ja dwójke swoich dzieciaków nauczyłam kozystac z nocniczka przed ukonczeniem drugiego roku życia. Robiłam to tak:przede wszystkim wyrzuciłam pampersy. W nich maluch nie czuł dyskomfortu.Przestawiłam ich na ceratki z gumką i pieluche tetrową. Jak mały się zsiusiał, to w tetrze czuł to.Najlepiej zaczynać nauke w lecie, dziecko moze biegać w samych majteczkach po trawce( jeśli takową posiadasz) i jesli nasika to widzi to i czuje.Za kazdym razem jak maluch nasikał mówiłam mu, że sika się do nocniczka, bo tak jest nieładnie i nikt tak nie robi.Jeśli dziecko ma starsze rodzeństwo- to moze ułatwic sprawę, bo maluch zaobserwuje jak braciszek lub siostrzyczka korzystają z toalety i sam zechce to robić. Bardzo ważna jest wytrwałość, tłumaczenie i pochwały za każde udane skorzystanie z toalety.Mam nadzieję, że moje rady nie sa prymitywne i pomogą Ci.Kazde dziecko jest inne i nie wszystkie metody skutkują. Dodam, ze jedno dziecko nauczyło się samo sikać po pół roku, a drugie w ciągu dwóch miesięcy. Powodzenia!
Dorotka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując