Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-11-13, 11:58   #2478
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Podkłady i ich składy...ładnie proszę o pomoc...

Cytat:
Napisane przez Moniak19 Pokaż wiadomość
La Roche Posay Unifiance podkład korygujący.

Sklad: / Odcien Beige Champagne (Nr. 11) /
Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl- 4 Isostearate, Pentylene Glycol, Cetyl Dimethicone Copolyol, Hexyl Laurate, Acetylated Glycol Stearate, Magnesium Sulfate, Tristearin, Cellulose Gum, Acrylates Copolymer, Disodium Stearoyl Glutamate, Disteardimonium Hectorite, Ethylhexyloxyglycerin/ Octoxyglycerin, Aluminium Hydroxide. (+/- May Contain CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77492, CI 77491, CI 77499/Iron Oxides)

La roche Posay-Podkład optycznie wygładzający.

Sklad: aqua, cyclopentasiloxane, glycerin, isododecane, alcohol denat., talc, silica, cetyl peg / ppg-10/1 dimethicone, nylon-12, kaolin, magnesium sulfate, polyglyceryl-4 isostearate, allantoin, acetylated glycol stearate, tristearin, diphenyl dimethicone, disodium stearoyl glutamate, phenoxyethanol, disteardimonium hectorite, methylparaben, butylparaben, aluminum hydroxide, (+/- may contain, ci 77891 / titanium dioxide, ci 77499, ci 77492, ci 77491 / iron oxides)

La Roche Posay-Toleriane podkład do skóry wrażliwej.

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Pentylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, C18-36 Acid Glycol Ester, Ethylhexylglycerin, Tristearin, Cellulose Gum, Acrylates Copolymer, Disodium Stearoyl Glutamate, Aluminium Hydroxide. +/- May contain : Cl 77891 / Titanium Dioxide, Cl 77499, Cl 77492, Cl 77491 / Iron Oxides

La Roche Posay-Unifiance Creme (podkład do cery suchej, b. suchej)

Skład: aqua, cyclohexasiloxane, glycerin, dimethicone, talc, silica, cetyl peg / ppg-10/1 dimethicone, butyrospermum parkii, cyclopentasiloxane, magnesium sulfate, polyglyceryl-4 isostearate, acetylated glycol stearate, tristearin, silica dimethyl silylate, diphenyl dimethicone, disodium stearoyl glutamate, phenoxyethanol, chlorhexidine digluconate, methylparaben, butylparaben, aluminum hydroxide, (+/- may contain, ci 77891 / titanium dioxide, ci 77499, ci 77492, ci 77491 / iron oxides)


Maybelline, Dream matte Mousse -

Skład: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Squalane, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Hydrogenated Jojoba Oil, Polymethylsilsesquioxane, Polymethyl Methacrylate, Silica, Dimethyl Silylate, Phenoxyethanol, Phenyl Trimethicone, Disodium Stearoyl Glutamate, Methylparaben, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Silica, BHT, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, [+/- CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77492, CI 77499, CI 77491/Iron Oxides, CI 77163/Bismuth Oxychloride/Mica].

Witajcie...od pewnego czasu poszukuje dobrego podkładu do mojej cery. Jak narazie w łazience gromadze kosmetyki których napewno już nie użyje...wyrzucone pieniądze w błoto. Moja skóra tłusta (świeci się)ale z dużą tendencją do wysuszania (np.Bioderma matująca mnie bardzo wysusza)...ostatnio podrażniona (czerwona lekko),zaskórniki, rozszerzone pory, przebarwienia, kilka peknietych naczynek...wypryski małe bo małe ale są. Wiem że powinnam odstawić pudry ale dzięki nim lepiej się czuję i wyglądam..zresztą maluje się bardzo delikatnie. Bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu tych składów. Chciałabym wiedzieć który z tych kosmetyków będzie dla mnie najlepszy i nie zapcha mi skóry. Może macie jakieś inne sprawdzone kosmetyki do tak problematycznej cery. Pomocy!!!Nie wiem już co mam robić a muszę jakoś wyglądać...;(
Podkład Toleriane i Dream Matte był juz analizowany w watku.

Moze nie bede analizowac wszystkich produktow szczegołowo, wypowiem sie tylko który najlepiej pasowałby do potrzeb Twojej cery.

Maybelline odpada - pozapychał by Ci pory.

Jesli chodzi o LRP to stawialabym na podkłąd wygłądzajacy (ten zniwelowalby swiecenie ssie skory i pokryl nierónowci). Jelsi jednak wiekszym oribkemem jest zaczerwieniona/podrazniona skora, to wtedy Toleriane (najkrótry i najprostszy skład).
L_V jest offline Zgłoś do moderatora