Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-11-17, 10:50   #592
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez marta_so Pokaż wiadomość
Mam pytanie- przgotowywałaś wczesniej swoją skórę do retinu A jakimiś kwasami? Czy zadziałałaś tak odrazu z grubej rury?
U mnie Retin leży w łazience i czeka na swoją kolej, a ja coraz bardziej zniecierpliwiona czekam na Diacneal (przesyłka się opóźnia ), bo boję się stosować Retinu beż żadnego "podkładu".
Myślę, ze dość dobrze przygotowałam skórę na retin – kwasję się odkąd trafiłam na BK – latem był to kw. migdałowy (wg przepisu z mazideł), a wiosna i jesienią BHA (z BU), poza tym próbowałam Diacnealu (podrażnił), Dirosealu (pozapychał) i w końcu Ysthealu – latem nieregularnie, a jesienią co 3-4 dni (czasem wzmacniany BHA i kw. HA), aż do momentu, kiedy udało mi się zdobyć retin.

A co do retinu to dziś rano obudziłam się z połowa twarzy w skórkach. A miałam nadzieję, ze może ominie mnie łuszczenie… nio oki – teraz musze poszperać na temat pozbywania się tych skórek – bo bromelainy nie mogę używać co drugi (lub co pierwszy dzień), prawda?

Wracając do przygotowywania skóry na retin – jak rozmawiałam z p. Basią (kiedy zamawiałam retin) to mówiła, żeby się za dużo nie bawić, ze można nałożyć retin na skórę uprzednio zabezpieczona jakimś kremem o prostym składzie. Poza tym na LU jest watek o rozcieńczaniu retinoidów (http://www.laboratoriumurody.pl/foru...idow,t780.html ) Ale nie będę Cię na nic namawiać – sama lepiej znasz swoja skórę i sama zdecydujesz czy wolisz wersję soft czy hardcore
Pozdrawiam i życzę powodzenia z retinem
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując