Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-12-06, 14:25   #2642
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate Pokaż wiadomość
Proszę o analizę odżywki do włosów. Czy ma coś szkodliwego, obciążającego włosy, jakieś silikony, itd.?
L'OREAL MULTIWITAMINOWA ODŻYWKA DO WŁOSÓW NORMALNYCH: aqua/water,cetyl alkohol,peg-180,niacinamide,acetate tocopheryl,acetate hydroxyethyl-cellulose,stearamidopropy l,dimethylamine,magnesium gluconate,trideceth-12,chlorhexidine dihydrochloride,limonene, panthenol,lanolin,benzyl benzoate,linalool,benzyl salicylate,amodimethicone ,cetrimonium,chloride,cet yl esters,methylparaben,citr ic acid,citronellol,butylphe nyl,methylpropional,laury l peg/ppg-18/18 methicone,hexyl cinnamal,parfum/fragrance
Z góry serdecznie dziekuję
To jest odzywka profesjonalna? Silikonó troche ma, ale na dalszych miejscach w skłądzie i nawet nei za dużo. Natomiast bardzo podobaja mi sie emolienty i niacynamide. Ciekawa ta odżywka.


Cytat:
Napisane przez buzichocho Pokaż wiadomość
Dzisiaj własnie sie dowiedziałam ze reti C wycofali czy moze active C ma podobny skład i pomoze rozjasnic cienie? (sory ze tak mecze)

La Roche Posay, Active C (krem do twarzy)


Skład: /cera normalna i mieszana/aqua, glycerin, cyclopentasiloxane, ascorbic acid, propylene glycol, nylon-12, sodium citrate, dimethicone, copolyol, acrylates copolymer, disodium EDTA, methylparaben, propylparaben, parfum
/cera sucha/ Skład: Aqua, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Nylon-12, Ascorbic Acid, Phenyl Trimethicone, Propylene Glycol, Prunus Armeniaca, Dimethicone, Dimethicone Copolyol, Sodium Citrate, Dimethiconol, Disodium EDTA, Methylparaben, Propylparaben, Parfum
O Active C i redermiku mamy całe osobne wątki - zachęcam do przeczytania. Tam dziewczyny wskazują na różnice, komfort uzytkowania, efekty itd itp.

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Może Ktoś zechciałby mi pomóc?

Znalazłam nasepujący kosmetyk: Dax Cosmetics, Perfecta No Problem, Antytrądzikowy krem matujący redukujący blizny i przebarwienia skóry. Opis jest baaardzo zachęcający, ale...

OPIS: Antybakteryjny krem matujący niezwykle skutecznie redukujący blizny i przebarwienia potrądzikowe z gruszka, potasem i perłami matującymi. Znacznie przyspiesza gojenie wyprysków, hamuje powstawanie nowych wykwitów, odblokowuje pory i zmniejsza ich widoczność, redukuje widoczność blizn i przebarwień potrądzikowych, długotrwale matuje i nawilża, doskonale wygładza, chroni przed promieniami UVA/UVB.

Wiadomo, że wypisywać można wszystko co się tylko podoba. Toteż prosiłabym bardzo o parę słówek na temat jego składu:

Skład: Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spiraea Ulmaria, Alcohol Denat., PEG-40 Castrol Oil, Tioxolone, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyd Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimeticone Propylene Glycol, Pyrus Communis, Sodium Polyacrylate, C.l. 77891, Imperata Cylindrica, PEG-8, Carbomer, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, BHA, Parfum, C.l. 19140, C.l. 15985, C.l. 42051.

Parę składników potrafię rozpoznać i wydaje mi się, że on straaasznie musi zapychać. Ale moja koleżanka go chwali... I nie wiem czy zaryzykować czy nie.
Po pierwsze - parafina na samym poczatku składu, wiec nic dziwnego że masz podejrzenia co do zapychania - ja tez takie mam. Do tego dokłądamy glicerynę oraz wszelkie emolienty zaznaczone przeze mnie na czarno (wszystkei sa z gatunku "ciężkich"). Co więcej, same algi (laminaria) tez mogą zapychać. Ja bym nie ryzykowała.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora