Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-12-18, 18:06   #4171
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVII

Cytat:
Napisane przez SpanishMyszka Pokaż wiadomość
Porównujesz solarium, chodzenie w butach na obcasach do zdjęcia, na którym facet ma wykolczykowaną całą twarz (co jest oczywistą przesadą) - gratuluję.
Ja bym tylko do tego dodała, że tzw "body mods" (ekstremalne modyfikacje ciała, które mogłyśmy wszystkie obejrzeć na tych dwóch przykładowych fotkach - pokolczykowana cała twarz i tunel w uchu tak wielki, że włazi tam telefon komórkowy) mają na celu zupełnie co innego niż opalanie się na solarce noszenie butów na obcasach czy powiększanie piersi.

Ci ludzie (od body mods) chcą szokować swoim wyglądem (z naprawdę różnych przyczyn) i nie dbają o to, czy ktoś ich ciała uzna za estetyczne czy kulturowe uznane za piękne. Zaryzykowałabym stwierdzenie, że nawet wręcz przeciwnie.
Za to osoby (chyba w większości kobiety raczej ), które powiększają biust, opalają skórę i optycznie wydłużają nogi dzięki chodzeniu na obcasach robią to po to, by zbliżyć się do kulturowego ideału piękna. Chcą być podziwiane i estetyczne.

Dlatego zgadzam się z Myszką, że nie należy w jednym szeregu stawiać tych pojęć, bo też i reakcje społeczne są jednak inne

Zgadzam się jednak też co do tego, że tolerancja to podstawa (jakkolwiek sloganikowo to brzmi ).
_____

Rachelko, strasznie mi przykro Jestem pewna, że Kluseczka poszła do zwierzęcego nieba i tam już nie cierpi. Przy Tobie przeżyła życie szczęśliwie i na pewno jest Ci bardzo wdzięczna. Trzymaj się
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora