Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zero Waste/Less Waste i świadomość ekologiczna.
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-23, 17:32   #144
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Zero Waste/Less Waste i świadomość ekologiczna.

Cytat:
Napisane przez cotka Pokaż wiadomość
To nieprawda. To na co sie konkretnie segreguje ustala gmina. Wiadomo ze wszędzie wyglada to jednak podobnie ale czasem rozdziela sie metal i szkło albo metal i plastik a czasem któreś odpady sie razem zbiera. Zależy jaki sprzęt jest w sortowni.

Kupiłam dzis całe pudełko mango na targu 9szt za 2,5€, deal zycia bardzo dojrzałe wiec polowe zamrozilam i bedzie do smoothie

tak a propos segregacji - powaliła mnie dziś na kolana "segregacja" na dworcu pkp w moim mieście plastiki, papier, owszem, do osobnych kontenerów, ale reszta? Do pojemnika na pozostałe - mieszane kompletna porażka, zwłaszcza że ten dworzec, po remoncie, jest prawie zupełnie pusty, wiatr hula, i naprawdę, albo się segreguje, albo nie, bo to wygląda tak, jakby ktoś się w połowie rozmyślił. Miejsca na dodatkowe pojemniki na aluminium i odpady organiczne nie zabrakłoby na pewno no ale to już kwestia chęci. Niestety w moim otoczeniu wciąż łatwo jest spotkać ludzi, którzy reagują na wszystko machnięciem ręki. Po co komu panele słoneczne, do tego się tylko dopłaca a w lecie i tak nie potrzeba ciepłej wody po co odzyskiwać opakowania, skoro trzeba je myć, a na to woda potrzebna, więc to nieekologiczne (bo nie można przecież zrobić tego normalnie przy zmywaniu naczyń ). Po prostu - aż mnie słabi momentami od słuchania takich dyrdymałów.

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2016-05-23 o 17:54
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując