Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Soczewki
Wątek: Soczewki
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-08-19, 08:32   #6
CinnaMoon
Rozeznanie
 
Avatar CinnaMoon
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 815
Dot.: Soczewki

Hej
Jest mnóstwo sposobów na zakładanie soczewek kontaktowych i chyba każdy, kto je nosi, na samym początku spędził mnóstwo czasu przed lustrem myśląc, że nigdy nie da sobie rady...
Soczewkę możesz założyć na dwie ręce, wtedy lapuchem lewej odciągasz powiekę, paluchem prawej zakładasz.
Mogę Ci podać mój sposób na soczewkę: wyłów soczewkę z pudełka i umieść na opuszku palca wskazującego (uważaj, żeby nie była wywinięta na lewą stronę), podmuchaj i pochuchaj na nią lekko, żeby ani palec ani soczewka nie ociekały płynem. Przysuń dłoń do twarzy i serdecznym paluchem (albo środkowym, jak wygodniej) odciągnij do dołu dolną powiekę. Spójrz wysooooko w górę i postaraj się przytknąć soczewkę do białka oka. Nie zamykając powieki spójrz przed siebie i w dół, zamknij oko i pomrugaj kilka razy
Nie obiecuję, że wyjdzie za pierwszym razem, ale nie zrażaj się. Żeby nie mieć problemów ze zdjęciem (te przyssawki, za pierwszym razem miałam wrażenie, że soczewka trzyma sie na klej), najlepiej na chwilę przed zakropl sobie kilka sztucznych łez (są takie specjalne do soczewek) albo sól fizjologiczną. Wtedy soczewka nie przylega tak mocno do oka i łatwiej jest ją zsunąć.
CinnaMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując