Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-07-13, 17:29   #463
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Jaki makijaż do liceum ?

Cytat:
Napisane przez Living_the_dream Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny w tym roku idę do liceum... Jakoś nigdy nie malowałam się do szkoły, nie miałam czasu ani nie odczuwałam potrzeby. Teraz chciałabym robić jakiś delikatny i prosty makijaż który podkreśliłby moja urodę, żebym wyglądała dość naturalnie co byscie mi poleciły ? Czy np just clear mascara daje jakiś widoczny efekt? Stosowałyście ją ? Z góry mówię że mam jasną karnację, włosy ciemny blond a brwi mam ciemne tak że niektórzy myślą że je maluje a rzęsy tylko trochę u nasady są nieco jaśniejsze polecacie jakis lekki korektor czy coś w tym stylu, łagodnego dla cery?(nie mam wielkich problemów, czasem cos wyskoczy ) sorry że tyle szczegółów ale pomożecie jakoś ?

Jeśli nie masz problemów z cerą to jako makijaż proponowałabym Ci robienie kreski na oku (najlepiej za pomocą cienia do oczu i pędzelka - cień dobrze jeśli byłby brązowy, albo grafitowy. Czarny cień może być zbyt przytłaczający jeśli nie będziesz robiła pełnego makijażu z podkładem, korektorem, różem itp. itd.) oraz tuszu do rzęs. Mogłabyś też jakieś szminki lub pomadki z lekkim naturalnym kolorze używać.

Jeśli kreska słabo by się trzymała na oku (rozmazywała, albo odbijała na powiece) to kup sobie bazę pod cienie i puder transparentny. Nałożyłabyś bazę na powieki, oprószyła pudrem, po czym zrobiła kreski cieniem, zatuszowała rzęsy.

Co do samych kresek to dobrze jakbyś pooglądała jaki rodzaj budowy oka masz i szukała tutoriali skierowanych do Twojej budowy oka. Trochę praktyki i z czasem byłabyś pro w robieniu kresek, do tego makijaż byłby dość szybki i minimalistyczny.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując