Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-01-28, 14:04   #3036
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez minnie Pokaż wiadomość
hej, na początku zaznaczę, że kompletnie nie znam sie na składzie kosmetyków a mam mały problem.Mianowicie wczoraj zaczęłam kurację Effaclarem K(to moja pierwsza przygoda z kwasami)i mam pytanko czy mogłabym uzywać jako nawilżacza kremu o takim składzie:

aqua,PPG-15stearyl Ether,Sorbeth-30,Isohexadecate,steareth-2,Steareth-21,Cetearyl Alcohol,Cyclomethicone,St earic Acid,Polyperfluoromethyli sopropyl Ether,Carbomer,Sodium Hyaluronate,Disodium EDTA,Sodium Hydroxide,BHT,Methylparab en,Propylparaben

jest to krem extra nawilżający firmy Cosmica, kupiony w Norwegii. Czy moze mnie w nim coś zapychać ewentuanie gryźć sie z kwasem???mam też krem Halma HCL nawilżający, takze jak coś mogę uzywać Ziaji.


Z góry bardzo dziękuję.
Krem ma dosyć prosty skład, powinien sie sprawdzic. Emolienty w nim zawarte nie należą do szczegolnie zpaychajacych, powinno byc OK.

Cytat:
Napisane przez evee Pokaż wiadomość
Annayake Soin exact
ingredients:aqua,hydrogen ated polyisobutene,butylene glycol,stearyl heptanoate,mineral oil,propylene glycol,phenoxyethanol,par fum,niacinamide,faex,pant henol,c13-14 isoparaffin,polysilicone-3,triethanolamine,methylp araben,aesculus hippocastanum,acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer,retinyl palmitate,tocopheryl acetate,ammonium glycyrrhizate,sodium polyacrylate,polyacrylamide,polysorbate 85,propylparaben,zinc gluconate,caffeine,pyrus cydonia,rosa multiflora,thenol methionate,saponaria officinalis,aloe barbadensis,peg-35 castor oil,bioti,glycyrrhiza glabra,salvia officinalis.

Annayake Fluide Preparateur
ingred.:aqua,alc.denat,ppg-26-buteth-26,peg-40 hydrogenated castor oil,propylene glycol,butylene glycol,polysilicone-3,niacinamide,methylparab en,faex(yeast extr.),aesculus hippocastanum seed extr.,phenoxyethanol,pant henol,sodium citrate,parfum,ammonium glycyrrhiazate,peg-75,tocopheryl acetate,retinyl palmitete,allantoin,zinc gluconate,tetrasodium edta,glycine,caffeine,the noyl methionate,saponaria officinalis extr., aloe barb.extr,peg-35 castor oil,butylparaben,rosa multiflora fruit extr.,ethylparaben,glycyr rhiza glabra extr.,salvia officinalis extr.,crataegus oxyacantha extr.,propylparaben,bioti n,pyrus cydonia seed extr.,sodium methylparaben,hydroxyisoh eksyl 3cyclohexene carboxaldehyde,alpha-isomethyl ionone,linalool,citronell ol,butylphenyl methylpropional

Produkty zalecane sa do używania w duecie,rzeczywiście daja lepszy efekt .Na razie jestem bardzo zadowolona,oceny na KWC ma swietne,jednak martwi mnie troche ta chemia w skladzie :/ Poradźcie !
Obydwaq produkty sa rożłinkowo-witaminowe. W pierwszym nei podoba mi sie poliakrylamid, w drugim denat (który jednak zostanie raczej zrównoważony przez emoienty). jest w tych roduktach kilka ciekawych skłądników (np niacynhamide, kofeina) orz duzo fajnych wyciagów roslinnych (antyoksydanty). Mam wrazenie, ze produkty są do siebie bardzo podobne, tzn nie widzę jakieś "funkcji" w aplikacji jednego po drugim...
Jak na firmę za tej półki mogli mniej nafaszerowac produkty plastikowymi silikonami, ale juz trudno.

Cytat:
Napisane przez konstrukt Pokaż wiadomość
Gosh, X-Ceptional Wear Make-up


Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, CI 77891, Glycerin, Nylon-1,2, Polyglyceryl-4-Isostearate, CI 1-12 Isoparaffin, Trimethylsiloxysilicate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Diethylhexyl Adipate, Titanium Dioxide, Dimethicone, Phenoxyethanol, Magnesium Sulfate, CI 77492, Hydroxyethylcellulose, Synthetic Beeswax, Tocopheryl Acetate, Disteardimonium Hectorite, Dimethiconol, Alumina, CI 77491, Methylparaben, Talc, CI 77499, Alcohol Denat., Simethicone, Benzoic Acid, Butylpapaben, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Isobutylparaben, Propylparaben

Poszukuję podkładu, powinien ładnie kryć i matowić. Mam cerę skłonną do zapychania, mieszaną. Docelowo zamierzam stosować podkład na mleczko Klorane z filtrem.
Jestem biochemicznym laikiem, widzę jedynie glicerynę na 3 miejscu i dużo silikonów. Czym jest isoparaffin? Bo parafina nawet w mleczku do demakijażu mnie zapycha.
Jeśłi parafina Cie zpaycha, to izoparafina naprawdopodobniej też tak podziała.
Cechą wszystkich podkłądów kryjących i tych "długotrwały6ch" jest zawartośc sporej ilości silikonów i skrobbi/talku/nylonu - mają one na celu przedłużenie twałości produktu i zmniejszenie jego ścieralności z twarzy. niestety, wszytskie wyżej wymienione mogą pozapychać (kwestia osobnicza, oczywiscie).

Cytat:
Napisane przez aga007 Pokaż wiadomość
Witam ponownie czy mogłabym prosić o analizę składu żelu do mycia twarzy. Opis wygląda zachęcająco ale czy skład to potwierdzi.
Jest to żel Perfecta Clean&Care Zel do mycia tważy z mikrogranulkami
-oczyszcza
-odświeża
-wygładza
Witaminowa pielęgnacja A,E,F,B6 Firma DAX COSMETICS
skład (INCI):
Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Polyvinyl Chloride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PVM/MA Decadiene Crosspolymer, Triethanolamine, Parfum, Lecithin, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, D-Panthenol, Pyridoxine HCL, Calcium Pantothenate, Amino Acids, Propylene Glycol, Ostrea, Maris Limus, Sea Salt, Allantoin, Disodium EDTA, Methylchloroisothiazolino ne, Methyl-isothiazolinone, C.I.42090

Jeśli można to chciałabym tylko wiedzieć czy skład ma się jakoś do tego co przedstawia producent.
Z tymi witaminamu do porducent trochę poszalał w opisie ale żel wygląda ciekawie. Myslę ze warto spróbować.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora