Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki domowej roboty - WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-29, 13:04   #132
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile Dot.: Jaki właściwości ma maseczka z żółtek?

Żółtko zawiera lecytynę, cholesterynę i inne składniki odżywcze o silnym działaniu, które wygładzają skorę. Jedno żółtko należy zmieszać z sokiem z połowy cytryny i 1 łyżeczką oliwy. Papkę nakłada się na twarz za pomocą płaskiego pędzla i pozostawia conajmniej na 20 minut. Następnie należy papkę delikatnie usunąć przez dotykanie skóry tamponikiem waty umoczonym w letnim mleku. Maseczka działa odżywczo i wygładzająco. Doskonała dla skóry spierzchniętej i popękanej. Zapobiega fałdom i zmarszczkom. Najlepsze efekty daje regularne stosowanie (raz na tydzień).
Jesli chodzi o wykorzystywanie w pielegnacji włosów, także jest popularne. Nie wiem, czy Wiesz, ale żółtkiem można zastapić szampon I za jego pomca umyć włosy, bardziej popularne jest jednak stosowanie go jako jednego ze składników maseczek i odzywek do włosów (połaczone z oliwą z oliwek, olejkiem rycynowym, płynna witaminą A)- wzmacnia włosy i poprawia ich kondycję, gdy sa przesuszone i zniszczone

Mam nadzieje, ze ciut pomogłam
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując