Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pytanie O WYNAGRODZENIA!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-02-13, 10:45   #17
bukowina
Raczkowanie
 
Avatar bukowina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 207
Dot.: Pytanie O WYNAGRODZENIA!

Ja - założycielka wątku pracuję teraz w dwóch firmach. Od tamtego czasu, gdy byłam prawie że zielona w tych kwestiach, teraz już wiem co nieco I chętnie zdradzę Wam moje stawki, jako że - też kiedyś bardzo potrzebowałam takich informacji.

W Inglocie - jako wizażystka, konsultantka sprzedaży - pracuję na umowę zlecenie, płacą mi od godziny. Wyrabiam niecałe sto godzin miesięcznie. A moja stawka od godziny to 10 zł.
W firmie, robiącej sesje, zdjęcia reklamowe, fotografie do banku zdjęć, zarabiam 200 zł za dzień zdjęć - tj. ok. 6-ciu godzin pracy i ok. 6-ciu makijaży.
Stawki za moje prywatne zlecenia to 90 zł na make-up ślubny; 70-90 za wieczorowy (zależy jak bardzo wymyślny); 50 za dzienny i próbny.


Nie są to może największe pieniądze. Ale zważywszy na to, że jestem bardzo młoda, a dyplomowaną wizażystką jestem dopiero od roku (czyli właściwie wciąż uważam się jeszcze za początkującą) - jestem naprawdę baaardzo zadowolona z moich zarobków. Tym bardziej, że jeszcze studiuję dziennie inny kierunek i mogę spokojnie łączyć pracę ze studiami.

Teraz też jestem pewna jednego - trzeba się cenić i zawsze żądać stawek wyższych niż niższych! Pamiętajcie o tym!
Życzę wszystkim wizażystkom na starcie - powodzenia!


bukowina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując