Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Walka o zdrowe i piękne włosy :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-02-13, 12:45   #4741
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Nawet wkleję sklad dla zainteresowanych :
Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Triticum Vulgare, Sodium Lactate, Panthenol, Glyceryl Caprylate, Lactic Acid, Chamomilla Recutita, Bisabolol, Parfum.

Co prawda Panthenol pod koniec, ale zawsze można kapnąć tam kropelkę i będzie więcej

Creaturo, a ten szampon z Hippa jaki jest? Włosy się fajnie rozczesują? Tyle razy już go miałam w ręce jak byłam w sklepie, ale zawsze go odkładałam spowrotem na półkę
Dzięki Ci wielkie . Chyba się zdecyduję na ten skok w bok.
Najwyżej wrócę z podkulonym ogonem do Fitomedu

A jeśli chodzi o szampon Hipp to mam mieszane uczucia.

Na początku było fajnie: włosy miękkie, błyszczące, łatwo się rozczesywały. Do tego dobrze "współpracował" z henną (pewnie przez ten olej migdałowy). Ale po dłuższym okresie miałam uczucie niedomycia i takie dziwne cuś zaczęło mi się robić na skórze. Niby nie typowy łupież, ale mój skalp wyraźnie dawał mi znać, że coś jest nie tak.

Miałam w planie stosować Hippa naprzemiennie z Fitomedem, ale jakoś mi niespieszno do kupna następnej butelki .

Cytat:
Napisane przez Jolie2601
Ja bym wzięła ten drugi (pierwszy miałam i nie był jakiś wyjątkowo łagodny). Interesujący jest w nim dodatek wit. F , która ma dobry wpływ na wlosy
Ja też bym wzięła ten drugi (gdybym nie miała tak kapryśnej skóry głowy ).
Ze względu na witaminę F i olej lniany w składzie.

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake
Mam jeszcze szampom nieużyty z Alepii z 7 olejami, ale nie mam pojęcia jaki ma skład, bo na opakowaniu nie ma :/ Czy któraś z Was go może używała? Na KWC ma mało opiniii, ale w sumie takie sobie
Pamiętam, że czytałam gdzieś peany na jego cześć. Podobno jest najlepszy z szamponów Alepii i wyróżnia się na tle innych szamponów naturalnych .


Dziewczyny, a czy miałyście do czynienia z szamponami z aloesem firmy Mypa?
Nie ma ich w KWC, dlatego pozwolę sobie zacytować Crumb z LU (mam nadzieję, że się nie pogniewa ):

Cytat:
Jestem bardzo zadowolona z szamponu z 40% aloesem firmy MYPA
http://www.mymypa.com/

Odżywczy szampon do włosów tłustych u nasady a suchych na końcach

Zawiera 40% Aloe Vera (aloes), zioła, panthenol i witaminę B3. Szampon stworzony specjalnie do włosów z tendencją do przetłuszczania. Jego łagodne właściwości myjące przywracają skórze głowy jej naturalna równowagę. Ekstrakty ziołowe z chmielu, rumianku, melisy, kozłka lekarskiego, jemioły, kopru włoskiego i krwawnika pospolitego rewitalizują włosy i nadają im miękkość, objętość i naturalną świeżość. Przebadany dermatologicznie.

Ingredients: Aqua (Water), Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidoporopyl Betaine, Sodium Chloride, Glycerin, Panthenol, Niacinamide, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Humulus Lupus (Hops) Extract, Achillea Millefolium Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Viscum Album (Mistletoe) Extract, Foeniculum Vulgare (Fennel) Fruit Extract, Valeriana Officinalis Extract, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, TRIDECETH-9 Glycol Distearate, Laureth-4, Parfum (Fragrance), Polyquaternium-7, Linalool, Citric Acid, Phenoxyethanol, Methyldibrimo Glutaronitrile, CI 19140 (FD&C Yellow no 5), CI 42090 (FD&C Blue No 1).

Szampon ma b.delikatny zapach, coś pomiędzy skoszona trawą a zapachem mniszka. Przyjemnie się nim myje włosy, zwłaszcza po niedawnych próbach z 'szorstkim' Sanosanem. Zastanowię się, może będę je mieszać ze sobą. Włosy oczywiście 'mienciutkie jak kacuska'

300ml/ 16,99zł w Drogerii Natura

W Drogerii Natura jest właśnie promocja i szampony Mypa kosztują 3 zł mniej

Edit: Znalazłam wątek na temat tych kosmetyków http://www.wizaz.pl/forum/showthread...highlight=Mypa

Opinie zachęcające i teraz mam klasyczny dylemat z serii: i chciałabym (bo 40% aloesu, pantenol, niacyna i multum wyciągów roślinnych), i boję się ( bo SLES i sól)
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora