Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-10-08, 21:31   #479
Gayanna
Raczkowanie
 
Avatar Gayanna
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 73
Dot.: Pierwsze kroki z makijażem

Pędzle:
Polecam kupować pojedynczo. Na początek tak naprawdę potrzebujesz tylko kilku. Dobre jakościowo i w przystępnej cenie są pędzle Hakuro, GlamBRUSH czy Real Techniques. Unikaj dużych zestawów za kilkadziesiąt złotych. Pędzle będą kiepskiej jakości i do tego w tak dziwnych kształtach, że większości nie wykorzystasz.
Puder:
Jestem zwolenniczką pudrów sypkich. Lepiej utrwalają makijaż i są przy tym bardziej higieniczne w użytkowaniu. Puder transparentny to dobry wybór jeśli chcesz zmatowić cerę, jednak nie polecam używać ich pod oczy, bo mogą wysuszać delikatną skórę. Dobre transparentne pudry ma w swojej ofercie Kryolan oraz Paese - bez problemu utrwalą makijaż na cały dzień.
Cienie:
Tutaj mogę polecić Inglota. Mają cienie dobrej jakości, ładnie się blendują i długo utrzymują na powiekach. Dodatkowym plusem jest możliwość samodzielnego skomponowania palety z takimi odcieniami, jakie najbardziej Ci odpowiadają. Jeśli wolisz gotową paletę, zobacz na: Zoeva Naturally Yours albo theBalm Nude Tude. Obie firmy mają cienie świetnej jakości, a przy pomocy tych palet zrobisz zarówno dzienny jak i bardziej wieczorowy makijaż. Z tańszych propozycji polecam paletkę Sleek Au Naturel Nude.
Pamiętaj też o bazie pod cienie, bez niej nawet najlepszej jakości cienie nie będą się dobrze nosiły.
Bronzer:
Moim absolutnym ulubieńcem jest MAC Harmony. W roli bronzerów świetnie sprawdzają się też pudry z Golden Rose Mineral Terracotta Powder.
Rozświetlacz:
Tutaj zdecydowanie najciężej mi coś polecić, ponieważ nie przepadam za rozświetlaczami i używam rzadko. Delikatny efekt bez widocznych drobinek dają rozświetlacze z Make Up Revolution, do tego są w przystępnej cenie, może akurat Ci podpasują.

Edytowane przez Gayanna
Czas edycji: 2016-10-10 o 16:47
Gayanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując