Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-02-22, 06:35   #1843
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Ja tak samo jak Wy szukam odpowiedniego kremiku nawilżajacego. Ostatnio zakupiłam Soraja dotleniajacy i nawilżający. Cera jest po nim trochę świecąca, skład jak pamiętam, to nie był taki zły, bo składnik mogący zapychać znajdował się na liście gdzieś na dalszym miejscu. Opakowanie juz wyrzuciłam niestety i nie przytocze skąłdników .
Jest tutaj kilka wątków na wizażu, na których wyczytałam i upożądkowałam sobie nastepujace informacje: Acetylated lanolin alcohol (zapychacz) Anhydrous lanolin ( może zapychać) Arachidyl Behenate (zapychacz) Avocado oil ( może zapychać) Beeswax (Cera Alba), Polyglyceryl-3 Beeswax (może zapychać) BHA (syntetyczny przeciwutleniacz, lepiej unikać- źle działa na skórę) Biosaccharide Gum-1 (wg raportu EWG [Enviromental Working Group] jest on zakazany do użycia w produktach do pielęgnacji niemowląt w USA ze względu na fakt, iż ułatwia on rozwój bakterii) Butyl stearate (zapychacz) Butylene Glycol, Glycol Stearate (działa zaskórnikotwórczo w połączeniu ze składnikami kosmetyków kolorowych) Butyrospermum Parkii (Shea Butter, zapychacz) Butyrospermum Parkii (zapychacz) C12-20 acid peg-8 ester, Glicerin peg - 6 (zapychacz) Capric & caprylic acid ( może zapychać) Capric/caprylic trigyceride (zapychacz) Caprylic/ Capric triglyceride (często zapychają- unikać; ale C. Glycerides o.k.) castor oil ( może zapychać) Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Alcohol (zapychacze) Cetyl Alcohol (może zapychać, nie jest on alkoholem ale emulgatorem) Cetyl Alkohol (zapycha) Cocoa butter (zapychacz) coconut oil ( może zapychać) corn oil ( może zapychać) Cyclohexasiloxane (może zapchać) D&C red pigments (zapychacz) Decyl Oleate (może zapychać) Dimethicone Copolyol (zapychacz) Dimethicone, Simethicone, Cyclopentasiloxane, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Polymethylsi lsesquioxane, Phenyl Trimethicone, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Ethylhexyl Methoxycinnamate (silikony- mogą zapychać, podrażniać cery wrażliwe i naczynkowe) Etanol, Alcohol Denat. (jako alkohol wysusza) Euceryna (zapychacz) Glycerin (może zapychać) Grape seed oil ( może zapychać) Hexyl Laureate (zapychacz) Hexylen glycol ( może zapychać) Hydrogenated Castor Oil (może zapychać) Hydrogenated Palm Kernel Oil (zapychacz) Isododecane (zapycha) Isopropyl Palmitate (powoduje wypryski, trądzik kosmetyczny, zaskórniki) Isopropyl alcohol (zapychacz) Izopropyl, Isopropyl Myristate (najlepiej unikać) Lanolin alcohol&oil ( może zapychać) Laureth acid ( może zapychać) Lauryl alcohol ( może zapychać) Luffa Cylindrica (seed) Oil (zapychacz) Magnesium Miristate, Myristyl Myristate, Zinc Myristate (zapychacz- unikać) Mica, Talc (nie mogą być stosowane z filtrami) Mineral oil ( może zapychać) Mink oil ( może zapychać) Octyl palmitates/stearate (zapychacz) Octyldodecanol ( może zapychać) Oleic acid (zapychacz) Olive oil (zapychacz) Palimtic acid ( może zapychać) Panthenol (zapychacz) Paraffinum Liquidum (Mineral Oil, zapychacz) Peach kernal oil (zapychacz) Peanut oil ( może zapychać) Petrolatum (zapychacz) Phenyl Trimethicone (może zapchać) Polyacrylamid (podejrzewany o rakotwórcze działanie- unikać) Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate (zapychacz) Polyglyceryl-4 Isostearate (zapycha) Polymethyl Methacrylate (zapychacz) Potassium Cetyl Phosphate (zapychacz) Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate- wit.E, Steareth2, steareth-21 (mogą powodować wypryski) Safflower oil ( może zapychać) Sesame (sesamum indicum) Oil (może zapychać) Sesame oil ( może zapychać) Sodium Coceth Sulfate Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Ammonium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate (mogą wysuszać skórę) Sorbitan oleate ( może zapychać) Sunflower oil ( może zapychać) Sweet almond oil (zapychacz) Synthetic Wax (zapychacz) Tea-Stearate (można go używać w produktach, które mają krótki kontakt ze skórą, które się zmywa, w innych produktach nie powinien przekraczać 15%) Titanium Dioxide (zapychacz) Tocopherol (vitamine E) ( może zapychać) Triehalonamine (tłuszcz- może zapychać) Trimethylsiloxysilicate (zapychacz)

Dodam, ze bardzo ciężko jest znaleźć jakiś odpowiedni krem nawilżajacy, zazwyczaj są to kremy o składzie dla cery suchej, zapychajace cerę tłustą. Ja ten soraya używam pod acne derm, tearz jest zima, nie am słońca, a Soraya nie posiada filtrów, wieć dalej poszukuję kremu nawilzajacego z filtrami, który nie będzie zapychał. Na razie nie tracę nadzieje.
Jak analizowąlm skałdniki swoich kosmetyków, to naprawde byłąm przerazona. W zelu do cery tłustej zpychacze!! Jednak nie jest to takei straszne, bo to środek tylko chwilowo nakładany na twarz, potem zmywany wodą.
Ale nie zgadzam się jednak na zaoychcz na drugim miejscu, zaraz po agua!! .
Wydaje mi sie, ze jesli kremik humektan Wam słuzy, to nie trzeba go zmieniać, jedynie obserowac, czy naparwde tworzą sie zaskórniki i jaka jest ewentualna przyczyna.
Pozdrawiam i wspieram nie wyciskanie
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora