Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-02-28, 10:03   #3327
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Nieśmiało się przypominam...
Cytat:
Napisane przez lalaith

Bioderma, Atoderm PP Crème Émolliente

Skład: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Ethylhexyl Palmitate, Bis-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone, Niacinamide, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Fructo-Oligosaccharides, Rhamnose, Mannitol, Xylitol, Caprylic/Capric Triglyceride, Tocopheryl Acetate, Polysorbate 80, Disodium EDTA, Citric Acid, Chlorphenesin, Triclosan.

Mam cerę tłustą, ale bardzo wysuszoną skórę pod wpływem kuracji retinoidowej i chciałabym ją zacząć dobrze nawilżać. Czy ten kremik się nada, czy mnie nie zapcha i czy da rady go używać rano pod filtr i makijaż?

A te kremy czy mi poszłuszą, zapchają, czy wręcz przeciwnie - dobrze nawilżą i złagodzą podrażnienia?


Ethylhexyl palmitate może zapychać, osobiście nie lubię tego związku w żadnym kremie. Parafina jest wysoko w skłądzie, ale przy cerze wysuszonej nie powinno to przeszkadzać. Troche mniej podoba mi się konserwant Disodium EDTA, choć jest daleko w składzie. Niacynamid, czyli witamina PP jest wysoko w składzie, to związek pomagający wiązać wodę w warstwie rogowej naskórka i zwęża ujście gruczołów łojowych. Polecam próbki przed zakupem- bo może się sprawdzić, ale wcale nie musi (pewne prawdopodobieństwo zapychania lub podrażnienia jest)
Ziaja, Calma HLC, Krem nawilżający

Skład: aqua, hexyl laurate, isohexadecane, glycerin, ethylhexyl methoxycinnamate, bacopa monniera extraxt, PEG-8, hydroxythylcellulose, PEG-20 stearate, glyceryl stearate, hydrogenated palm kernel oil, sodium acrylate/acryolyldimethyl taurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80, glyceryl stearete citrate, propylene glycol, butyrospermum parkii, glyceryl stearate, dimethicone, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica (seed) oil, panthenol, sodium hyaluronete, tocopheryl acetate, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isopropylparaben, potassium sorbate, diazolidinyl urea, parfum, sodium hydroxide

Dla mnie ten krem był niewypałem, zapychał, stawiam na ethylhexyl palmitate lub hydrogenated palm kernel oil (uwodorowane oleje roślinne zapychają), ale wiele osób sobie go chwali, Bacopa monniera- wyciąg z niej wysokow wskładzie- to rośllina akwaryjna,podobno ma właściwości przeciwalergiczne. No i konserwant-diazolidinyl urea- pochodna formaliny, może dawać podrażnienia.

Ziaja, Calma HLC, Krem biolipidowy

Skład: aqua, caprylic/capric triglyceride, cetearyl ethlylhexanoate, glycerin, diisostearoyl polyglyceryl-3 dimer dilinoleate, ethylhrxyl methoxycinnamate, bacopa monniera extract, PEG-8, hydroxyethylcellulose, lanolin, dimethicone, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica seed oil, magnesium sulfate, panthenol, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, cera alba (beeswax), hydrogenated castor oil, sodium benzoate, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, parfum, citric acid

Tu podobnie jak w ziaji nawilżającej, z tym że więcej emolientów (triglicerydy) na początku składu i nie ma tylu drażniących konserwantów.
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora