Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-03-06, 09:25   #60
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez evilcia Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny jestem pod wrażeniem waszej wiedzy. Mam nadzieję, że pomożecie mi w moim problemie.
Mam cerę mieszaną plus niewielka skłonność do pękania naczynek na policzkach i pod nosem. Z powodu zimy mam przesuszoną skórę i szukam jakiegoś kremu nawilżającego na noc, bo na dzień stosuję od dłuższego czasu krem Oriflame przeciw zaczerwienieniom i jestem z niego zadowolona.
Wiem, że zapychają mnie:
- paraffinum liquidum
- caprylic/ capric triglyceride, ale
nie wykluczam, że również zapychać mnie może coś innego.

Ostatnio wyrzuciłam do kosza Ziaji Calma HLC, Krem biolipidowy, bo mnie zapchał. Co mogło to wywołać oprócz caprylic?

Skład:
Cytat:
aqua, caprylic/capric triglyceride, cetearyl ethlylhexanoate, glycerin, diisostearoyl polyglyceryl-3 dimer dilinoleate, ethylhrxyl methoxycinnamate, bacopa monniera extract, PEG-8, hydroxyethylcellulose, lanolin, dimethicone, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica seed oil, magnesium sulfate, panthenol, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, cera alba (beeswax), hydrogenated castor oil, sodium benzoate, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, parfum, citric acid
Oprócz tego prosiłabym o przejrzenie kremów poniżej pod kątem potencjalnych zapychaczy lub wysuszaczy, bo zastanawiam się nad ich kupnem, a chciałabym uniknąć kolejnego wyrzucenia kremu do kosza.

1. Garnier, Podstawa pielęgnacji, Regenerujący krem na noc
Skład:
Cytat:
aqua/water, butyrospermum parkii/shea butter, cyclopentasiloxane, glycerin, hydrogenated polyisobutene, petrolatum, cetyl alcohol, glyceryl stearate se, peg-40 stearate, myristyl myristate, zea mays/corn kernel extract, rosa canina/rosa canina fruit oil, ribes nigrum/black currant seed oil, helianthus annuus/sunflower seed oil, bisabolol, sorbitol, stearic acid, myristic acid, palmitic acid, sorbitan tristearate, sodium hydroxide, butylparaben, chlorhexidine digluconate, chlorphenesin, ethylparaben, isobutylparaben, methylparaben, propylparaben, parfum/fragrance, alpha-isomethyl ionone, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional, citronellol, eugenol, farnesol, geraniol, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, isoeugenol, linalool (f.i.l. b2541/5)
2. Weleda, Iris Nachtcreme (Krem na noc z irysem)
Skład:
Cytat:
Water (Aqua), Sweet Almond (Prunus dulcis) Oil, Alcohol, Shea Butter (Butyrospermum parkii), Cocoa (Theobroma cacao) Butter, Gyceryl Stearate SE, Glycerin, Hydrolyzed Beeswax, Orris (Iris germanica) Root Extract, Chamomile (Chamomilla recutita) Extract, Calendula (Calendula officinalis) Extract, Magnesium Aluminium Silicate (Fullers Earth), Xanthan Gum, Fragrance: natural essential oils (Iris Resinoid, Bergamot (Bergaptin-free), Geranium, Labdanum, Lavender, Palmarose, Rose, Sweet Orange, Ylang Ylang).
3. Pollena-Ewa, Eva Natura Komfort Młodej Skóry 18+, Krem na noc dotleniający
Skład:
Cytat:
Aqua, Isohexadecane, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cetearyl Octanoate, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Propylene Glycol, Glycerin, Inulin, Alpha Glucan Oligosaccharide, Hamamelis Virginiana, Panax Ginseng Root, Tilia Cordata Wood, Hydrolyzed Wheat Protein, Mannitol, Aesculus Hippocastanum, Glycogen, Yeast, Calcium Panthotenate, Biotin, Triticum Vulgare, Avena Sativa, Hordeum Vulgare, Secale Cereale, Hydrolyzed Yeast Protein, Pyridoxine, Niacinamide, Panthenol, Allantoin, Equisetum Arvense, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, Butylparaben, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Carbomer, Parfum, Sodium Hydroxide, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol
4. Oriflame, Oriflame Vitamin A Night Cream (Krem na noc z witaminą A)
Skład:
Cytat:
aqua (water), c12-20 acid peg-8 ester, ethylhexyl stearate, petrolatum, glycerin, cetyl acetate, carbomer, potassium cetyl phosphate, parfum (fragrance), imidazolidinyl urea, stearyl acetate, phenoxyethanol, oleyl acetate, sodium hydroxide, retinyl palmitate, acetylated lanolin alcohol, oenothera biennis (evening primrose oil), methylparaben, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben, ci 47005 (yellow 10), ci 15985 (yellow 6)
5. Garnier, NutriDermist, Regenerujący krem na noc
Skład:
Cytat:
aqua/water,hydrogenated polyisobutene, cyclopentasiloxane, glycerin, aluminum starch octenylsuccinate, glyceryl stearate, cetyl alcohol, dimrthicone, butyrospermum/kiwi fruit water, rosa canina/rosa canina fruit oil, magnesium pca, hydrolyzed hazelnut protein, glycine soja/soybean oil, tocopherol, sodium pca, zinc pca, manganese pca, sorbtan tristearate, polyacrylamide, c13-14 isoparaffin, laureth-7, cl19140/yellow 5, cl 42090/blue 1, methylparaben, chlorhexidine digluconate, parfum/fragrance, linalool, benzyl salicylate, limonene, geraniol, citral.
A może jeszcze coś innego?
Pozdrawiam.
.
Ziaja Calma - z zapychających skłądników jest tam jeszcze sporo gliceryny, lanoliny i tochę wosku pszczelego. Stawiałaby raczej na lanoline.

W garnierze - skłądnikami które moga potencjalnie zapchać skórę jest masło shea (skąd innąd bardzo wskazane dla cer suchuch i dowodnionych) oraz pertolatum. Czyli raczej Cie zapcha, bo podciągamy to pod praffunium liquidum.

Weleda - nie ma żadnego ze skąłdnikow ktore sama podalaś. Ma masło shea, ale wg mnie jest ono potrzebne w tym kremie, zeby równoważyc obecność alkoholu. (alkohol tutaj jako naturalny konserwant). krem jest tłusty, wiec nie powinien (raczej) zaszkodzic naczynkowm

Pollena-Ewa (był juz analizowany) jest lżejsza od pozostałych kremów, ale ma bardzo ciekawy skłąd. Krem ma wiele antyoksydantow. ANi nie powonien zapychac ani podrazniac naczynek.

Oriflame z wit. A - pertolatum wysoko w w skłądzie , wiec prawdopodobnei Cie zaphca, do tego alkohol lanolinowy w połowie. Nie polecam takze z uwagi na agresywny konserwant, niewskazany przy cerach naczyniowych.

Garnier Nutri dermist - składowo ok, nie powinien ani zapychac ani podrażniać naczynek. jest tu masło shea, ale nieco dalej w skłądzie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora