Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-01-16, 13:55   #4951
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, znowu potrzebuję waszej rady

Po korekcie pielęgnacji cera bardzo mi się poprawiła, ale niestety brakuje jej nawilżenia. Stosuję minerały (puder bambusowy z jedwabiem + podkład) i niestety czuję ściągniętą i lekko piekącą skórę, szczególnie na czole i na policzkach koło nosa po nałożeniu makijażu. Skóra nie wygląda jakby była bardzo przesuszona, ale uczucie nie jest zbyt przyjemne i boję się, że na dłuższą metę nie będzie za ciekawie.

Rano: hydrolat rumiankowy, nawilżająca mgiełka do twarzy
Wieczór: Vianek Nawilżająca emulsja myjąca do twarzy, Bielenda Nawilżający płyn micelary, hydrolat rumiankowy, nawilżająca mgiełka do twarzy, Hascoderm (broda, boki policzków i skronie)
czasami jak czuję duże ściągnięcie, to dokładam Cera+ Krem do skóry trądzikowej, ale ten krem jest raczej matujący niż nawilżający; za dużo nie robi, ale obecnie nie posiadam żadnego innego kremu na stanie

nawilżająca mgiełka do twarzy z bloga: http://mademoiselleevebloguje.blogsp...-podstawy.html

Zastanawiam się co dodać, żeby poprawić nawilżenie, a nie zapchać skóry. Myślałam o stosowaniu żelu aloesowego ~99% pod mgiełkę, ale nie wiem, czy zrobi swoją robotę. Może lepiej dodać kwas hialuronowy lub kolagen do tej mgiełki?

Edytowane przez justek_p
Czas edycji: 2017-01-16 o 14:40
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora