Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Problemy...
Wątek: Problemy...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-01-21, 19:44   #179
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez Gonia1 Pokaż wiadomość
Autorka cos pisala, ze chlopak pochodzi ze wsi, a jego rodzina ma bardzo konserwatywne podejscie do opieki nad chorym czlonkiem rodziny. Ja zrozumialam to tak, ze chlopak i jego matka od dawna wiedzieli, ze zadne opiekunki, DPSy nie wchodza w gre, ale szczegolowo chlopak i autorka watku chyba nigdy o tym nie rozmawiali. Chlopak moze caly czas odsuwal od siebie mysl o planach opieki na przyszlosc (tak, to jest bezmyslne), myslac "Mam jeszcze mloda matke, mam czas, jakos to bedzie" itd. itp.
Ale kombinować też potrafi, jak chłop ze wsi. Babie dać, niech się martwi. Siostra ma / miała zajęcia w specjalistycznym ośrodku. Ja nie twierdzę, że wszystkie te ośrodki są idealne i że sami fachowcy, ale też nie wierzę, że nikt im tam nie pomagał, nie doradzał, że nie mieli się do kogo zwrócić (znam ludzi pracujących w tej "branży" i zgodnie twierdzą, że niestety najczęściej to rodzina jest przeszkodą w rozwoju tych dzieci, chociażby stawać na rzęsach). Nie mam zrozumienia dla ludzi, którzy całe życie tylko się tłumaczą, że coś tam coś tam i załamują rączki. Moja rodzina też jest ze wsi, a jakoś umieli się ogarnąć mając syna (gdzie kiedyś to nie było tak pozytywnie postrzegane, te dzieci były spisywane na straty) z Zespołem Downa.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując