Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Odwołanie
Wątek: Odwołanie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-09-13, 17:14   #27
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Odwołanie

Cytat:
Napisane przez streptococus
hehe dizkeuje narazie mam tyle pocztek wiadomo jaki .
Uzasadnienie :
Uprzjemnie prosze o ponowne rozpatrzenie mojej kandydatury na studenta pierwszego roku.

duuza przerwa

Nie mam możliwości studiowania na czuelni prywatnej ze względów finansowych, ponieważ jestem na utrzymaniu rodzciów.
mam nadzieje, ze moje odwołanie zosatnie rozptrzone pozytywanie.
Z wyrazami szacunku .....


i co moze byc tak (oczywsicie to nie wsyztsko) czy raczej odpada??
Nie bardzo. Nie bierz komisji na litość , ale pokaż, że bardzo Ci na tych studiach zależy. Niech w odwołaniu będą wszystkie dane- ile uzyskałaś punktów, od ilu przyjmowali, ile zabrakło, kiedy przystąpiłaś do egzaminów wstępnych, jeśli takie mialaś.

Na początku uzasadnienia podaj uzyskany przez siebie wynik- podkreśl, że jest dobry, np. "Za świadectwo uzyskałam dość wysoką liczbę punktów- 84, niestety, nie wystarczyło to, aby zostać przyjętą". Jeśli pisałaś egazmin i zabrakło Ci niewielu punktów, możesz napomknąć, że to z powodu okropnego stresu, bo tak bardzo Ci zależało.

Podkreśl, że jest to coś, co Cię interesuje, bardzo chciałabyś zajmowac sie tym w przyszłości, przez rok przygotowywałaś sie pod kontem egzaminów właśnie na te studia i ne wyobrażasz sobie studiwania niczego innego. Napisz, że twoim zadniem, masz predyspozycje do tego kierunku :np. medycyna- lubisz pomagać ludziom, jesteś pełna empatii ekonomia- jesteś sumienna i skrupulatna, języki: łatwo przychodzi Ci ich nauka, jesteś komunikatywna itp. Pokaż, że robiłas coś związanego z wymarzonym kierunkiem np. pedagogika- jesteś opiekunką do dzieci, brałaś udział w jakiś zajęciach dodatkowych. Wspomnij, że bardzo chce studiować na danej uczelni ze wzgl. na np. wysoki poziom, dobra atmosferę, tradycje uczelni. Możesz podkreślić tradycje rodzinne, jeśli takie są, np. mama pracowala w zawodzie nauczyciela, tato skończył pedagogikę i chcesz kontynuować tradycje. Musi być widać, że BARDZO chcesz się dostać, że od tej decyzji zalezy całe Twoje życie. Argumenty o niemożności studiowania prywatnie zostaw na koniec.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując