Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 38
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-26, 19:57   #24
Bossana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 114
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 38

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
W zasadzie potrzebuję porad na temat konta wspólnego oraz na temat dyspozycji do konta na wypadek śmierci.


Konto wspólne - nie mam, nie pomogę.
Dyspozycja na wypadek śmierci - moja mama w swoim banku ustanowiła mnie i mojego brata, każde po 50% tego co na kontach, ale jak to będzie na szczęście jeszcze nie wiem.
Kiedyś miała wspólne konto z tatą, ale dosłownie dwa dni przed jego śmiercią wybrane zostało z niego niemal wszystko i problem co z oszczędnościami sam się rozwiązał. O ile dobrze pamiętam konto zostało by zablokowane do czasu postępowania spadkowego, ale to było niemal 20 lat temu i może coś się zmieniło.

Do swoich kont mam ustanowionego pełnomocnika, który teoretycznie może wszystko, ale do konta logował się tylko raz jak sprawdzaliśmy czy na pewno ma dostęp do wszystkiego (do każdego subkonta trzeba osobnego pełnomocnictwa).

W sumie wiemy gdzie które z nas trzyma wszelkie dokumenty by w razie czego mieć dostęp do kont.
Nawet hasła i loginy gdzieś tam zaszyfrowane mamy tak że w razie czego na szybko móc zareagować.
Bossana jest offline Zgłoś do moderatora