Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - wizyta u dermatologa
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-09-17, 19:31   #19
tralalinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 367
Dot.: wizyta u dermatologa

Fitnessko, ja mam doświadczenia tylko z prywatnymi lekarzami, ale mam nadzieję, że moje uwagi przydadzą się na coś. Po pierwsze, obowiązkiem lekarza jest wykazanie zainteresowania Twoimi problemami! Powinien Cię dokładnie obejrzeć pod lupą (tak tak, ja nie żartuję ), zapytać się, czy nie masz zmian skórnych także na plecach, dekolcie - bo w końcu twarz to nie wszystko, a także jeśli masz ropne wypryski dać skierowanie na posiew, który wykaże, czy nie przypałętał się do Ciebie żaden gronkowiec ani inna bakteria. Wizyta powinna trwać przynajmniej kilkanaście minut - szokiem dla mnie jest, kiedy czytam, że jedna z Wizażanek spędziła u lekarza raptem 2 minuty Przecież to za mało, żeby ocenić stan skóry pacjenta, nie mówiąc już o jakimkolwiek doborze leków !!!

Aha, a jeśli dermatolog zacznie Ci wciskać np. jakieś herbatki i żele aloesowe (jedna z firm, która je produkuje, to Forever Living), które możesz kupić u niego na miejscu, i które są ponoć rewelacyjne na wszystko - można myć nimi glowę, całe ciało, twarz i są odpowiednie dla każdej skóry, jednym słowem - IDEALNE, to absolutnie się na nie nie decyduj i uciekaj od niego, gdzie pieprz rośnie! Miałam już do czynienia z taką "specjalistką", która może i miała dobre zamiary, ale chciała sobie na mnie bezczelnie dorobić...Nie muszę pisać, że się nie dałam?
tralalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując