Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-04-17, 10:04   #314
0306
Zadomowienie
 
Avatar 0306
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 151
GG do 0306
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam
Ja znów zgłaszam się z prośbą o analizę. Pierwszy kosmetyk to płyn do demakijażu oczu, który wg producenta ma mieć działanie przeciwzmarszczkowe:

Producent : ORLANE
Nazwa: LAURIA Demaquillant pour les yeux anti-deshydratant
skład: aqua, hamamelis virginiana extract, butylene glycol, disodium phosphate, phenoxyethanol, propylene glycol, sodium carboxymethyl, cocopoly-propylamine, potassium phosphate, magnesium oleth sulfate, sodium laureth sulfate, magnesium laureth sulfate, sodium laureth-8 sulfate, magnesium laureth-8 sulfate, sodium oleth sulfate, mathylparaben, tetrasodium EDTA, butylparaben, ethylparaben, propoylparaben, anthemis nobilis flower extract, centaurea cyanus flower extract.

Trzy pozostałe to nawilżające balsamy do ciała, chodzi mi o wybór najsilniej nawilżającego, a przy tym najmniej alergizującego:

1. Producent: AGROPHARM
Nazwa: Balsam do ciała OEPAROL BCB
skład: aqua, paraffinum liquidium, steareth-18 (and) stearyl alcohol, isopropyl myristate, oenothera paradoxa, sorbitol, calendula officinalis, cetyl alcohol, dimethicone, glyceryl stearate, tocopherol, allantoin, parfum, methylparaben, chlorhexidine, digluconate, propylparaben, disodium EDTA, BHA, benzyl salicylate, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, linalool, coumarin, hydroxycitronellal, isoeugenol.
W tym balsamie coś powodowało powstawanie potówek, czyżby parafina ?

2. Producent: VICHY
Nazwa: LIPIDIOSE 2 creme-fluide corporelle relipidante
skład: aqua, cyclopentasiloxane, glycerin, parrafinum liquidum, zea mays, butyrospermum parkii, cetearyl alcohol, stearyl alcohol, stearcid acid, oleaeuropaea, cetearyl glucoside, ribes nigrum,methylparaben, sodium hydroxide, chlorhexidine digluconate, persea gratissima, xanthan gum, butylparaben, parfum.
Ten balsam też ma w składzie parafinę wysoko, a służy mi dobrze, nie powoduje wysypu potówek jak pierwszy .

3. Producent: LRP
Nazwa: LIPIKAR emollient corporel lait-creme relipidant anti-dessechment
skład: aqua, butyrospermum parkii, glycerin, paraffinum liquidum, octyldodecanol, PEG-30 steartate, glyceryl stearate, dimethicone, cetyl alcohol, cetyl acetate, steareth-10, bisabolol, triethanolamine, capryloyl glycine, tetrasodium EDTA, acetylated lanolin alcohol, acrylates, citric acid, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, sodium benzoate, parfum.
Ten jeszcze nie używany, ale wydaje mi się, że będzie nawilżał najlepiej, tylko ten PEG-30 , nie wiem czy słusznie się go obawiam?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
__________________
"Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn."
Marie von Ebner-Eschenbach


0306 jest offline Zgłoś do moderatora