Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-05-06, 09:59   #189
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Witajcie atopki i atopiki
ja także jestem naznaczona azs
na objawy uzywam protopicu, w stosunku do leków i kosmetyków stosowanych przy azs nie jest nawet taka droga. Jest bardzo wydajna i co najważniejsze niezwykle skuteczna. Podobno nie ma skutków ubocznych ale ja w to nie wierzę
Moje zmiany pojawiają się na szyi, policzkach i niestety powiekach niedawno zauważyłam nowe miejsca zaatakowane - przeguby łokci - typowe miejsce dla atopików.
Ostatnio zauważyłam także, że chyba reaguję zaostrzeniami na owoce - truskawki i banany.
Też typowe....
Aktualnie poszukuję lekarza we wrocławiu zajmującego się profesjonalnie azs.
do pielęgnacji uzywam naturalnych olejów i sama kręcę sobie mazidła z półproduktów kosmetycznych. Dzięki temu pielęgnuję skutecznie skórę i dodatkowo zauważyłam, że jestem uczulona na niacynamid - wit. b3.
Czasami jak mi się nie chce to używam kremu babyderm z rossmana - świetny skład nie podrazniający skóry. Może być tylko dla atopików trochę za suchy. Poza tym ogólnie polubiłam serię dla dzieci z rossmanna i hipp za bardzo dobre składy.
Zauważyłam że natłuszczanie w stanie zapalenia skóry nic nie pomaga, trzeba zastosować wtedy lek, w moim przypadku protopic. Staram się go nie nadużywać, wręcz stosuje go jak już jest nieciekawie.

Na mnie wcześniej dobrze podziałała kuracja homeopatyczna - citrokehl i jakieś tabsy na wirusy. Po niej przeszło mi wszystko - kurzajka mi zniknęła, opryszczka nie pojawiała się przez 2 lata (teraz niestety znowu wróciła). Azs zelżał całkowicie na ponad rok. Stosowałam w między czasie diete kopenhaską, która nie zawiera prawie w ogóle węglowodanó i też dobrze wpływała na moja skórę. Gdy przestałam stosować się do jej zaleceń, tzn kiedy zaczęłam jeść dużo węgli azs wrócił. Chyba znowu ją powtórzę. Przynajmniej będę miała pewność, że faktycznie na nią pozytywnie reaguję.
kesii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując