Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - WYGRAŁ PiS !!!!!!!!!!!!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-09-26, 12:47   #236
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: WYGRAŁ PiS !!!!!!!!!!!!

Nan - masz rację, głosowałam przedtem na SLD i zawiedli mnie potwornie, to ma być lewica? Z drugiej strony kto inny? Samoobrona lub LPR...
Nie ma większej alternatywy dla zwolenników państwa socjalnego, o rozdziale kościoła i państwa już w ogóle nie wspominam...

Svenju - wprowadzenie płatnych studiów teraz byłoby katastrofą... Może faktycznie za parenaście lat, gdyby poziom życia i zarobki powędrowały w górę można by rozważyć częściową odpłatność. W tej chwili system stypendialny byłby wielką pomyłką i płatne studia zamknęłyby wielu osobom drogę do wyższego wykształcenia. A jak słyszę o kredytach edukacyjnych, nóż mi się otwiera w kieszeni - co to za kredyt, który musisz spłacić w ciągu 4 czy 5 lat? Z czego? z 400 zł ze stażu czy z minimalnej pensji...? O ile oczywiście w ogóle dostaniesz jakąś pracę, co jest średnio prawdopodobne. W Szwecji kredyt edukacyjny bierze prawie każdy, ale jego wyokość pozwala spokojnie wprowadzić się z domu, uniezależnić od rodziców, opłacić mieszkanie i utrzymanie i nawet cośtam odłożyć.

Mniej więcej połowa z moich znajomych po studiach wyjechała do Anglii/Irlandii, tutaj nie byli w stanie znaleźć zatrudnienia i podobno lepiej im tam, gdzie np pracują w hipermarketach niż tu.
I akurat się martwię, że nie ma Sierakowskiej- lubię ją, choćby za niezmienność poglądów i antyklerykalizm, nie zmieniający się od wielu lat

Pixie - mam nadzieję, że masz rację...

Akurat sprawa świadczeń socjalnych bardzo mocno mnie interesuje, a pomysły SLD gdy rządziło baaardzo odbiły się na mojej kieszeni. Obawiam się, że dobiorą się do rent i wsparcia, jakie czasem otrzymuję z uczelni.

SLD tak mnie zawiodło, że nie głosowałam na nich, ale aż mam teraz moralnego kaca z tego powodu jak widzę rozkład mandatów...
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując