Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-27, 16:02   #676
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Olencjaaa Pokaż wiadomość

2.
Sther, Lorys, Nutraloe (Nawilżająca odżywka do włosów kręconych)
Water (Aqua), Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Polyquaternium-7, Fragrance (Perfum), Citric Acid, Nutraloe Complex, Hydroxyathylcellulose, Sodium Acetate, Sodium Chloride, Hydrolyzed Collagen, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Fructose Oligochacarides, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, BHT, Dissodium Edt
Cetearyl Alcohol (nawilżanie, zmiekczanie), Cetrimonium Chloride (konserwant lekko emulgujący,działa tez antystatycznie i przeciwdziała rozwojowi organizmów bakteryjnych), Mineral Oil (Paraffinum Liquidum)-parafina, która "przytrzyma" wodę we włosach, ma działanie antystatyczne i zmiękczające, Polyquaternium-7 (kondycjoner, antystatyk), Fragrance (Perfum) - zapach, Citric Acid (kwas cytrynowy-naturalny konserwant, regulator pH),
Nutraloe Complex - tutaj znowu google ma problem , jakiś naturalny kompleks, ale producent nie podał czego więc ciężko dopisać opinię
Hydroxyethylcellulose - konserwant
Sodium Chloride (działa m.in. antystatycznie, jest kondycjonerem, może podrażniać),
Hydrolyzed Collagen - ułatwia rozczesywanie, zapobiega elektryzowaniu
Aloe Barbadensis Leaf Extract (kstrakt z liści aloesu [nawilża, odżywia, łagodzi]),
Fructose Oligochacarides tego składnika nie zna nawet google , tzn. zapewne chodzi tutaj o fruktozę z jakiegoś owocu lub rośliny (tego nie wiemy), ale fruktoza pozyskiwana w ten sposób ma właściwości nawilżające
Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne - konserwanty
BHT - przeciwutleniacz (może podrażniać)

Jak pisałam naturalnych ekstraktów ma najwięcej (na zielono) i silikonów brak. Zapach za wysoko przed ekstraktami, chlorek sodu również między nimi (na czerwono), wrażliwych może podrażnić.

Nie wiem czy jest sens analizować pozostałe odżywki, bo ich bazowy skład jest taki sam, na podstawie tych dwóch, które zanalizowałam łatwo można popatrzeć, co pozostała reszta ma w sobie.

Ja może tylko zanalizuję naturalne ekstrakty w nich zawarte, a cała reszta będzie kopią dwóch zanalizowanych
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora