Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Atrederm
Wątek: Atrederm
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-06-01, 07:01   #752
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
ja wyczytalam wlasnie ze cevikap ma mniej gliceryny i dlatego pomyslalam o nim, a proste serum z wit c to rozumiem wit c w tabl + woda?? ja uzywalm effeclar k juz chyba 2 tubke i jakos efektow nie widze,zluszczalam sie juz migdalowym, aha i mam tonik z kwasem mlekowym.Nie wiem czy nie za duzo tego,ale chce sie pozbyc zaskornikow,przebarwien no i porow.Cos czuje ze dluga droga przede mna powiedzcie mi jak sosujecie atre? raz na 3 dni? nawet jak zrzucicie skore to nakladacie go na ten nowy naskorek?? nie chce sobie krzywdy zrobic,wiec pytam bardziej doswiadczonych
Ja czekam aż odpadnie ostatnia skórka, inaczej podrażnienie pewne. Przy stosowaniu retinoidów właściwa jest taktyka - małymi kroczkami do przodu.

Serum C robisz albo z aptecznych syropów (niektórych zatykają) albo z kwasu askorbinowego (mazidła, thanatos).
Jeśli masz tedencje do zapychania polecam jednak wodny roztwór na bazie kwasu z ww. sklepów, bo kropelki apteczne mają dość ciężką bazę.

Poza tym możesz stosować naprzemiennie z serum c - serum z niacynamidem (wit. B3); pięknie działa na skórę trądzikową.
Wiadomo, że wit C kumuluje się w skórze, więc taka odskocznia ma sens.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora