Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią, cz.50.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-11-12, 18:03   #2881
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią, cz.50.

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Ale co za problem zajść w ciążę na śmieciówce czy dg?? Hmmm po za wyłudzaniem ZLA to chyba żaden, w ciąży można normalnie pracować ( po za wyjątkami i sytuacjami szczególnymi), rodzaj umowy z pracodawcą nie blokuje ciąży, ba nie blokuje zarobków, no chyba że ma się potrzebę " cieszenia się " fasolką czy innym warzywkiem, latania po sklepach i siedzenia na forach.

Patrząc na sprawę z punktu widzenia potencjalnego pracodawcy nie zatrudnię kobiety w wieku rozrodczym na umowie o pracę, zwyczajnie nie stać mnie na to.
Ale na co Cię nie stać? Na płacenie przez 33 dni za L4 pracownika? To wychodzi na to, że na żadnego pracownika Cię nie stać Przecież facet też się może rozchorować, złamać nogę czy cokolwiek i iść na kilka miesięcy na zwolnienie. Czym to się różni od zwolnienia ciężarnej? Bo wg mnie tylko tym, że on wróci do pracy wcześniej niż ona.

Pamiętam jak u mnie w pracy chłopak złamał nogę i prawie rok nie było go w firmie
Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Zgadzam się, ludzie na ogół nie wiedzą o wcześniejszych poronieniach czy kilkuletnich staraniach o dziecko, więc nie dziwię się, że w takich przypadkach, ktoś od razu chce iść na L4, a ludzie tak czy inaczej będa gadać.
Jakbym była po kilku poronieniach i ktoś by mnie zapytał czemu jestem na L4 to też bym palnęła jakąś głupotę w stylu "mogę to korzystam" i do głowy by mi nie przyszło tłumaczenie się z tego jaka jest prawda.
Dokładnie.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora