Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Glikol propylenowy (Propylene glycol) - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-22, 20:00   #58
seszen5
Raczkowanie
 
Avatar seszen5
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Ipsos ;)
Wiadomości: 174
Dot.: Bioderma Sensibio H2O a Propylene Glycol?

Cytat:
Napisane przez _fraise_ Pokaż wiadomość
Propylene Glycol znajduje sie takze w plynie do demakijazu oczu (Garnier) . Ja mysle ze skladnik ten moze byc rakotworczy (jak wiele uzywanych w kosmetyce). Problematycznie jestesmy troche pokoleniami 'doswiadczalnymi' pod wzgledem uzytkowania roznych substancji i ich wplywu na ludzki organizm ,gdyz to wlasnie teraz bardzo czesto od wczesnych lat jestesmy otaczani mnostwem chemi. w zasadzie nie wiemy jak one oddzialuja, byc moze okaze sie za kilka(dziesiat) lat. jednak nie dajmy sie zwariowac, ja np. nie wyobrazam sobie zycia bez uzywania niektorych kosmetykow typu plyn do demakijazu wlasnie bo tusz czyms w koncu trzeba zmyc .

Przeczytałam twój post, pobiegłam sprawdzić mojego garniera do demakijazu i ... to ten sam o którym piszesz. No to wychodzi już na to że jestem toksyczna . Nie no cóż zrobić, akurat jak znalazłam swoje ulubione kosmetyki (sensibio i garnier) to okazało sie ża zawierają ten rakotwórczy składnik. No ale trudno i tak będe ich używać. W sume jak by tak patrząc to nie powinno sie jeść batoników, chipsów, pić różnych rzeczy ... I jesteśmy teoretycznie wszystkie narazone w przyszłości na skutki uboczne obecnie używanych przez nas kosmetyków..
__________________
SOUTH BEACH
Faza I - dzień 10 / 17
71 kg70->69->68->67->66->65->64->63kg
seszen5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując