Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-06-26, 10:26   #2222
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
Dziewczyny, używałyście może kropli Starazolin? Zobaczyłam w jakiejś gazecie ich reklamę, mogą ich używać osoby noszące soczewki. Kilka dni temu kupiłam krople homeoptix, ale straszliwie mnie po nich oczy swędzą.
To są krople których nie wolno kropić na soczewki tylko dopiero po ich zdjęciu. Poza tym tak samo jak Visine nie wolno ich używać stale tylko doraźnie. Mają też dość sporo skutków ubocznych jak na krople do oczu. Miałam je i ulotka wewnątrz opakowania nie brzmiała ciekawie. Dlatego dałam je dziewczynie mojego brata która soczewek nie nosi, a akurat miała podrażnione oczy i ją bolały. Jej pomogło.

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
To znowu ja.
Kobitki, szukam info o B&L i głowa mnie już boli, a ciągle nie jestem pewna czy dobrze rozumiem... Jak to jest z tymi Soflens 38, Soflens 59 i Optima FW??

Raz znajduję info, które by wskazywało, że te 59 są stare, a te 38 nowe, gdzie indziej znowu (np. na aukcjach) widzę napisy Soflens 38 / Optima FW jako jeden rodzaj, jeszcze gdzie indziej napis, że sprzedają Optimę, ale to nie są Soflensy...

Chciałabym nabyć na próbę 3-miesięczne B&L, znalazłam ten Soflens 38 u mnie w jednym optyku na sztuki i chciałabym potestować wydając tylko 30zł (2 razy 15zł) zamiast kupować paczkę -2,25 i paczkę -2,5, ale nie wiem czy dobre wybrałam.
Soflens 38 i Optima to to samo, Soflens to po prostu nowa nazwa. To są soczewki 3 miesięczne, stare.
Soflens 59 to nowe soczewki miesięczne które docelowo miały zastąpić Soflens 66.
Ja Soflens 38 bardzo lubię, a Soflens 59 nie mogę nosić bo bolą mnie od nich oczy. Ale to już kwestia indywidualna.
I jeszcze jedno: musisz znać parametry. Widzę że nosisz Oasys 8.4, odpowiednik Soflensa to 8.7 (Soflens 38) albo 8.6 (Soflens 59), ale ja bym to jeszcze skonsultowało z okulistą, czy aby na pewno będą na Ciebie pasować.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora