Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyka naturalna - przepisy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-10-09, 20:48   #86
lawenda-w-chodakach
Rozeznanie
 
Avatar lawenda-w-chodakach
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 751
Talking Przepis na błysczyk do ust - specjalnie dla wizażanek :)

Koleżanka książkę oddała, jak obiecałam zamieszcam przepis


Składniki:
1/4 filiżanki oleju roślinnego lub oliwy z oliwek
7 g wosku pszczelego drobno posiekanego lub startego (sklep ze zdr. żywnością)
4-5 kropli aromatycznego olejku (zapach zależy od twojej fantazji, ale nie może być to olejek zapachowy do świec - musi nadawać się do jedzenia!)
1/8 łyżeczki do herbaty gliceryny (niekoniecznie)
kawałek pomadki do ust (żeby zabarwić błysczyk na ładny kolor)
drobno sproszkowany błysczyk spożywczy (jeśli chcesz uzyskać "błyszczący" efekt)

Najlepiej robić w mikrofali, ale na zwykłej kuchence gazowej też można. Wlewasz do garnuszka olej, dodajesz wosk. Stawiasz na ogniu i czekasz aż wosk się roztopi.
Jeśli chcesz uzyskać miękki błyszczyk lub twardszy balsam zanurz łyżeczkę w masie i włóż do zamrażalnika na minutkę. Następnie sprawdź konsystencję schłodzonej "bazy". Jeśli jest za twarda, dodaj trochę oleju i gotuj ponownie. Jeśli za miękki dodaj malutki kawałeczek wosku i gotuj.

Następnie dodaj wybranego olejku (miętowy, może być aromat do ciast) i dobrze wymieszaj. Dodaj glicerynę.
Odkrój cienki plasterek kolorowej szminki (najlepiej dobrana do zapachu olejku np. do miętowego - zielona) i dodaj do wosku. Zamieszaj.
Na końcu dodajemy błysczyk spożywczy.

(uważaj, masa jest gorąca!) potrzebujesz rzecz jasna pojemniczków. Najlepsze będą takie małe po pudrowych pastylkach. Wlewasz "masę" w pudełeczko, ale nie po same brzegi. Tyle masy wystarczy na ok. 6 pojemniczków.
Zastygnięcie mieszaniny trwa ok. 30 minut. Nie dotykaj jej w tym czasie, pozwól, by błysczyk wyglądał "profesionalnie" czyli był gładki.



I oto cała filozofia
Odpowiem na pytania
To naprawdę bardzo łatwiutkie, ja mam 16 lat i już kilka razy robiłam błyszczyki dla siebie i koleżanek.
I przygotuj się na ciężkie mycie - w końcu to był wosk, nie
__________________

nie zrażam się.

lawenda-w-chodakach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując